« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Bıçakcı: Adaylık konusunda kararsızım

Futbol Federasyonu Yönetim Kurulu Başkanı Levent Bıçakcı, Türkiye-İsviçre maçındaki olaylar nedeniyle FIFA Disiplin Komitesi'nce açılan soruşturma kapsamında milli futbolcu Hamit Altıntop'un, Fenerbahçeli Serkan ile ilgili söylediklerinin kendilerine daha önce ulaştığını, ancak doğruluğundan emin olmadıkları için bu bilgileri FIFA ile paylaşmadıklarını bildirdi. Bıçakcı, başkanlık konusunda da kararsız olduğunu açıkladı.

A.A.
SON GÜNCELLEME

Bıçakcı, TSYD'nin Kemer'de düzenlediği “43. Yıl Sporun Zirvesi”seminerinde yaptığı konuşmada, söz konusu soruşturmanın sonuçlandığını ve savunma için 10 Ocak'a kadar süre verildiğini belirtti. Bu sürenin uzatılması için talepte bulunduklarını söyleyen Bıçakcı, Hamit Altıntop'a “Serkan'ın rakibine vurduğunu söyle” şeklinde telkinde bulunmalarının söz konusu olamayacağını kaydetti.

Bıçakcı, şöyle konuştu: “Hamit'in açıkladığı bilgiler bize daha önce ulaştı. Serkan soyunma odasında arkadaşlarına 'ben de vurdum' demiş, sonra da bunu hava atmak için söylediğini belirtmiş. Vurduğunu gören yok. Dolayısıyla biz bu bilgiyi FIFA ile paylaşma gereğini duymadık. İsviçreli oyuncu Grichting de ifadesinde kendisine vuranın kim olduğunu görmediğini söylüyor. Serkan'ın telefon görüşmesini kaydetmesi ise FIFA'yı ilgilendiren bir konu değil.”
Futbol Federasyonu yönetim kurulunda zaman içinde zihniyet farklılıkları ortaya çıktığını kaydeden Bıçakcı, “Bu farklılıkların daha kötü sonuçlar doğurmaması için genel kurula gitme kararı aldık. Doğrudan seçim gündemli genel kurul yapılacak. Adaylık konusunda kesinleşmiş bir kararım yok” dedi.

Bıçakcı, Futbol Federasyonu'nun başarısız olmadığını, önemli icraatlara imza attıklarını da belirterek, şöyle devam etti:
“Havuz sisteminde devrim niteliğinde uygulamaya gittik. Pazarlama departmanı oluşturarak, 175 milyon dolar seviyelerinde yıllık gelir sağladık ve kulüplerimizle paylaştık. Sponsor sayısı 6'dan 12'ye çıktı. Futbolu ülke sporu durumuna getirme yolunda büyük adımlar attık. İkinci Lig (A) Kategorisi'nin yayın haklarına ilişkin görüşmeler sürüyor. Kanal D ve Show TV en ciddi adaylar.”

MOSTUROĞLU'NUN SÖZLERİ

Futbol Federasyonu Yönetim Kurulu Üyesi Şekip Mosturoğlu da futbolda ileri durumda 5 Avrupa ülkesindeki “Lig Birliği” kavramının yakında Türkiye'nin de gündemine geleceğini, bu yönde çalışmalar yapılması gerektiğine inandığını belirtti.

Tahkim Kurulu ile ilgili şikayetlerinin, bugün herkesin şikayeti haline dönüştüğünü anlatan Mosturoğlu, şöyle konuştu:
“Tahkim Kurulu ile ilgili problemler genel kurula gidilmesinin nedenleri arasındadır. Hakemler ve MHK'ye ilişkin tartışmalar genel kurula gitme nedeni olmaz, hukuki de değildir. Hakem hatalarının seçime neden olduğu hiç konuşulmadı. İcraatlarımızı değerlendirmek genel kurulun takdiridir. Sayın bakanın sözleri bizim için yol gösterici olabilir. Hakemler konusundaki şikayetler parmak şıklatarak çözülecek sorunlar değil. 'Ne verdik ki ne istiyoruz' diye de sormak gerekir. Bunlar uzun vadeli çalışmalar gerektiriyor.”
Mosturoğlu, federasyon başkan adayları ile görüşmediğini de ifade ederek, “Bu dönem için yönetime girmeyi düşünmüyorum” dedi.

Oturum sonunda dört büyük kulübün renkleriyle paketlenmiş Fiskobirlik fındıkları konuşmacılara ikram edildi. Bıçakcı sarı-kırmızı, Mosturoğlu bordo-mavi, Futbol Federasyonu Genel
Sekreteri Lütfü Arıboğan ise siyah-beyaz renkli paketleri tercih
etti.


Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler