Gündem Haberleri

GÜNDEM

  Bıçak tehtidiyle şantiye şefini kaçırdı

  Gökhan YALKALK/TORBALI (İzmir), (DHA)
  13 Ocak 2012 - 19:27Son Güncelleme : 13 Ocak 2012 - 19:27

  İZMİR’in Tire İlçesi’nde, bir gün önce işten çıkartılan inşat işçisi 26 yaşındaki E.O. tarafından bıçak zoruyla kaçırılan şantiye şefi 31 yaşındaki İsmail Birgi, polis tarafından kurtarıldı. E.O., şantiye şefini, kavga ederek işinden olmasına neden olan arkadaşının adresini tarif etmesi için kaçırdığını ileri sürdü.

  Tire’nin Mahmutlar Köyü’ndeki bir fabrika inşaatında işçi olarak çalışan E.O., dün mesai arkadaşı 29 yaşındaki F.B. ile henüz belirlenemeyen bir nedenle kavga etti. Kavganın ardından E.O. ile F.B.’nin işine son verildi. E.O., ertesi gün işten kovulmasına neden olduğunu ileri sürdüğü F.B.’nin adresini öğrenmek için tekrar şantiyeye geldi. Ancak şantiye şefi İsmail Birgi, ididaya göre, yakın arkadaşı olan F.B.’nin adresini vermedi. Bunun üzerine E.O., Birgi’yi cebinden çıkardığı bıçakla tehdit edip, ellerini arkadan iple bağladı. E.O., F.B.’yi daha sonra şantiyenden gasp ettiği 35 AT 781 plakalı panelvan minibüse bindirip, hızla uzaklaştı.

  YOLU KESİP, KURTARDILAR

  Olayın ardından şantiyedeki diğer işçiler durumu jandarmaya bildirdi. Jandarma, F.B.’nin İzmir’in Gaziemir İlçesi’nde oturduğunu belirledi. E.O.’nun Gaziemir’e gidiyor olabileceği düşünülerek, polisle irtibata geçilip, minibüsün plakası verildi. Polis, Torbalı- İzmir Karayolu Bayındır Kavşağı’nda önlem aldı. Polis, minibüsü silah çekerek, durdurdu. Minibüsten inen E.O., elleri arkadan kelepçelenerek, gözaltına alındı. E.O.’nun olayda kullandığı bıçak da üzerinde ele geçirildi. Minibüsün arkasındaki şantiye şefi Birgi kurtarıldı.

  Ordu’dan Tire’ye işçi olarak geldiği öğrenilen E.O., polisteki ifadesinde, "Benim derdim, F.B. ile. Şantiye şefiyle bir sorunum yok. Sadece Fatih’in yerini göstermesi için kaçırmak zorunda kaldım" dedi. E.O., polisteki işlemlerinin ardından Adliye’ye sevk edildi.

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı