« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Bıçak kemiğe dayandı

Ekonomik kriz yüzünden zor durumda kalan kulüpler, GSGM de statlar yüzünden icra takibi başlatınca iyice köşeye sıkıştı. Kulüp başkanları çözüm için Devlet Bakanı Ünlü'nün kapısını çaldı.

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME
Futbolcu ve teknik adamlarının paralarını ödeyememenin sıkıntısını çekerken, Gençlik Ve Spor Genel Müdürlüğü'nden (GSGM) kiraladıkları statların taksitlerini ödeyemedikleri için bir de icra takibiyle karşı karşıya kalan kulüpler, çareyi devlet kapısında aradı. Spordan Sorumlu Devlet Bakanı Fikret Ünlü'yü ziyaret eden ve aralarında Galatasaray, Fenerbahçe, Beşiktaş, Trabzonspor'un da bulunduğu 16 kulüp başkanı ile temsilcisi, destek istedi.

Ünlü ve GSGM Müdürü Kemal Mutlu, kulüplerin devlete olan borçlarını hemen ödemek zorunda bulunduklarını, ancak sözleşmelerdeki farklılıkların giderilebileceğini ifade etti. Kulüplerin kiraladıkları tesisleri iade etmek istedikleri takdirde kendilerine her türlü kolaylığın sağlanacağını da vurgulayan Ünlü, dolar üzerinden yapılan sözleşmelerin Türk lirasına çevrilmesini onayladı. Ayrıca, tesis yapan ve malzeme alan kulüplere de ödemeler konusunda yardımcı olunacak.

Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler