Gündem Haberleri

GÜNDEM

  Biber gazına karşı limonlu protesto

  A.A
  22 Aralık 2009 - 18:36Son Güncelleme : 22 Aralık 2009 - 18:36

  Muğla'nın Yatağan ve Milas ilçelerinde bazı sendika üyeleri, Ankara'da polis ekiplerinin TEKEL işçilerine biber gazı sıkmasını protesto amacıyla kasalarla limon dağıttı.

  Yatağan Otogarı önünde toplanan bazı sendika temsilcileri ve işçiler, ellerindeki pankart ve limonlarla polis ekiplerinin eylemcilere biber gazı sıkmasını protesto etti.

  Grup adına açıklama yapan Türk-İş Muğla İl Temsilcisi ve Yatağan Maden-İş Sendikası Şube Başkanı Süleyman Girgin, sendikaların ortak duruş ve kararlılık içinde olması gerektiğini söyledi.

  Girgin, şunları kaydetti:
  “İstanbul'da haklarını aradıkları için sürgüne gönderilen arkadaşlarına sahip çıkan Demiryolu emekçileri yerlerde sürüklenip gözaltına alınıyor. İstanbul Belediyesince sözleşmeli çalıştırılan itfaiyeciler kadroya geçmek isteyince tazyikli su ve coplu saldırıya uğruyor. İş yerleri dağıtılıp yok edilerek belirsizliğe itilen TEKEL işçileri Ankara'da haklarını ararken gaz, cop ve dayakla susturulmaya çalışılıyor.”

  MİLAS

  Milas Atapark'ta bir araya gelen TES-İŞ Sendikasına bağlı grup, basın açıklaması öncesinde katılımcılara kasalarla limon dağıttı.

  TES-İŞ Yatağan Şubesi Genel Sekreteri Mustafa Koçak, TEKEL işçilerine yapılan müdahaleleri kınadıklarını belirterek, “Aynı zamanda geçen günlerde yaşamını yitiren maden işçileri de göz göre göre işverenlerin para hırsı yüzünden yaşamını yitirdi” diye konuştu.

  Öte yandan basın açıklamasına katılan vatandaşlar, çeşitli dövizler taşıdı.

   

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı