« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Biber gazı oruç bozar mı

Erzurum'daki Galatasaray-Fenerbahçe derbisini kaçırmak istemeyen taraftarlar, ortalığı birbirine kattı. Geceden kuyruğa giren sahuru bilet kuyruğunda yapan taraftarlara sabah bilet almaya gelen taraftarlarda eklenince izdiham çıktı. İzdihama polis, cop ve biber gazı ile müdahale ederken Ramazan ayı olması nedeniyle bu müdahale tepki gördü.

A.A.
SON GÜNCELLEME

Polisin karışıklığı önlemek için kullandığı biber gazından birçok taraftar zarar gördü. Ama en büyük tepki oruçlu olan tarfatlardan gelirken, polis ile taraftarlar arasında "Orucumuzu bozuyorsunuz biber gazı sıkmayın" şeklinde diyaloglar yaşandı. Yaşanan bu gelişmeler 'Biber gazı orucu bozar mı?' sorusunu gündeme getirdi.

POLİS COP VE BİBER GAZI İLE MÜDAHALE ETTİ / WEB TV

ERZURUM'DA DÜN NELER YAŞANDI?

Erzurum'da oynanacak Galatasaray - Fenerbahçe Süper Kupa maçının biletlerini almak için Yeni Erzurum Stadı'nda kuyruğa girenlerin gişelere ulaşmak için yarattığı izdihama polis biber gazı ve cop'la müdahale etti.

Gece yarısına doğru kuyruğa girenlerin sayısı gündüz saatlerinde 1000'lerle ifade edilmeye başlandı. Fenerbahçe taraftarlarının yer aldığı stadın doğu tarafına bakan gişe önünde kuyruğun giderek uzaması vatandaşın sabrını taşırdı. Polis engelini aşan 100'lerce taraftar tek gişeye akın etti. ;

Gişenin çevresini saran polis, taraftarları cop ve biber gazı kullanarak püskürttü. Sık sık yaşanan izdiham ve polisin müdahalesi sırasında yaralanan ve rahatsız olan 9 kişi, ambulanslarla Erzurum Bölge Eğitim ve Araştırma Hastanesine kaldırıldı. Yaralı ve biber gazından etkilenen bazı taraftarlar ise sırayı kaybetmemek uğruna hastaneye götürülmeyi kabul etmedi.

BİLET KUYRUĞUNDA SAHUR YAPTILAR

Galatasaray ile Fenerbahçe arasında oynanacak TFF Süper Kupa maçının biletlerinden almak için uzun kuyruklar oluşturan taraftarlar, sahurlarını bilet kuyruğunda yaparken, bazı taraftarların sabah namazlarını yol kenarında kıldıkları görüldü.

SAHURU BİLET KUYRUĞUNDA YAPTILAR - WEB TV

Yeni Erzurum Stadı'nda 12 Ağustos'ta oynanacak TFF Süper Kupa finalinin biletlerinin satışa sunulacağının açıklanmasının ardından, çok sayıda taraftar stat önündeki gişe önünde beklemeye başladı.

Güvenlik önlemlerinin alındığı stat çevresinde tedbir amaçlı iki gruba ayrılan taraftarlar, sahurlarını yanlarında getirdikleri yiyeceklerle bilet kuyruğunda yaptı. Stat önünde oluşan bilet kuyruğunu fırsat bilen bazı seyyar satıcılar ise semaver kurarak taraftarlara çay sattı.

İftar saatinden sonra bilet kuyruğuna giren Galatasaraylı ve Fenerbahçeli taraftarlar, meşaleler yakarak takımlarına tezahüratta bulundu. Sıra beklerken ateş yakan bazı taraftarların ısınmaya çalıştıkları, bazı taraftarların da stat çevresinde geceyi geçirmek için çadır kurdukları görüldü.

Süper Kupa maçı biletini almak için stat çevresine gelen taraftarların bazıları ise sahurun ardından yol kenarında sabah namazlarını cemaatle kıldı. Bir grup taraftar ise vakit geçirmek için tavla oynadı.

İftarını yaptıktan sonra bilet almak için sıraya giren taraftarlardan Bünyamin Tanrıkulu, yoğun kalabalık arasında bilet almayı umduğunu söyledi.

Bir diğer taraftar Tuncay Özkaya da, bilet alabilmek için iftardan sonra arkadaşlarıyla stada geldiklerini belirterek, sahurlarını birlik ve beraberlik içerisinde bilet kuyruğunda yaptıklarını kaydetti.


Bunları da Beğenebilirsiniz