GeriFutbol Beyzbol sopaları ile maçı bastılar
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Beyzbol sopaları ile maçı bastılar

Beyzbol sopaları ile maçı bastılar
refid:12788816 ilişkili resim dosyası

Almanya'da Bezirksliga FSV ile Brandis Red Star Leipzig amatör takımları arasında oynanan futbol maçını bir grup neonazi bastı.

Bezirksliga FSV ile Brandis Red Star Leipzig takımları arasındaki karşılaşma sırasında stada giren yaklaşık 50 kişilik ırkçı Neonazi grup stada girdi. Neonaziler ellerindeki beyzbol sopaları ile futbolcu ve taraftarlara saldırırken, polis olayları bastırmakta zorlandı.

Alman RTL II kanalının haberine göre, ellerinde beyzbol sopaları ve demir çubuklar bulunan yüzleri maskeri yaklaşık 50 kişilik grup, stadyumu çevreleyen çitin üzerinden atlayarak stada girdi. Önlerine çıkan taraftar ve futbolculara saldıran Neonazi grup, küfür ve sloganlar atarken, hakem oyunu durdurdu. Önlerine gelene saldıran grup kaçtı. Saksonya polis yetkilileri 1'i futbolcu 3 kişinin yaralandığını bildirdi.

Brandis Red Star Leipzig Kulübü'nden yapılan açıklamada saldırgan grubun Naziler olduğu belirtildi. Leipzig yöneticisi Claudia Krobitzsch yaptığı açıklamada, karşılaşma için görevlendirilen 8 polisin yetersiz ve çaresiz kaldığı statta tam bir terör estirildiği belirtildi. Takım kalecilerinin aldığı darbelerle yaralandığını anlatan Krobitzsch toplam 3 kişinin saldırıda yaralandığını sözlerine ekledi. Alman polisi saldırganları aramayı sürdürüyor.

Haber Yorumlarını Göster
Haber Yorumlarını Gizle