Gündem Haberleri

GÜNDEM

  Beytüşşebap'ta çatışma: 10 şehit

  Emin BAL/BEYTÜŞŞEBAP (Şrınak), (DHA)
  03.09.2012 - 02:20 | Son Güncelleme: 03.09.2012 - 20:20

  Beytüşşebap ilçe merkezindeki güvenlik noktalarına teröristlerce düzenlenen saldırıda 10 asker şehit oldu. AFP'ye konuşan kaynaklar, çatışmada 20 PKK'lının öldürüldüğünü söyledi. İlçeye tek giriş noktası olan köprü teröristler tarafından dinamitle patlatılarak yıkıldı. Saldırı anında ilçede elektrikler kesildi.

  Şırnak’ın Beytüşşebap İlçesi’ne dün gece kalabalık PKK’lı grubunun uzun namlulu silahlar ve askeri birliklere uzun namlulu silah ve roketatarlarla saldırısında 10 asker şehit oldu, 7 kişi yaralandı. Kaymakamlık, Polis Lojmanları ve Jandarma Taktik Alay Komutanlığı’nın üs bölgelerini hedef seçen çok sayıda PKK’lı etkisiz hale getirildi. Saldırı sırasında çok sayıda işyeri ve binaya roket ve kurşun isabet ettiği ilçe merkezinde, günün ağarmasıyla Polis Lojmanları önünde 3 PKK’lının cesedini almak isteyen grup, polis tarafından havaya ateş açılarak uzaklaştırdı.

  YIKILAN KÖPRÜNÜN GÖRÜNTÜLERİ / WEB TV   

  ŞEHİTLER İÇİN ŞIRNAK'TA TÖREN DÜZENLENDİ / WEB TV      

  KÖPRÜYÜ YIKTILAR / FOTO GALERİ 

  PKK'LILAR YARDIM GELMESİN DİYE KÖPRÜYÜ YIKTI / WEB TV

  İŞTE ATEŞİN DÜŞTÜĞÜ İLLER
  10 ŞEHİT

  ŞEHİTLERİN BABA OCAĞINDA YAS / WEB TV

   OPERASYON BÖLGESİNDEN GÖRÜNTÜLER / WEB TV 

  AFP: 20 PKK'LI ÖLDÜRÜLDÜ

  10 ASKERİN ŞEHİT DÜŞTÜĞÜ ÇATIŞMA / WEB TV 

  Beytüşşebap İlçesi’ne PKK saldırısı dün saat 22.00 sıralarında başladı. Kalabalık PKK’lı grubu, Beytüşşebap Jandarma Taktik Alay Komutanlığı ile hemen ilçe yakınındaki Kato Dağı eteklerinde geçici olarak bulunan Bolu Komando Tugayı’na bağlı birliğin üs bölgelerine roketatar ve uzun namlulu silahlarla saldırdı. Aynı anda, ilçe merkezine sızan bir grup PKK’lı da Kaymakamlık başta olmak üzere Polis Lojmanları ve diğer resmi kuruluşlara ateş açmaya başladı. Saldırıya askeri üs bölgelerindeki askerler ile ilçe merkezindeki asker ve polisler anında karşılık verdi.

  ÖLDÜRÜLEN TERÖRİSTİN ÜZERİNDEN BUNLAR ÇIKTI / WEB TV

  FUTBOL DÜNYASINDAN TERÖRE LANET 

  Beytüşşebapta çatışma: 10 şehit BEYTÜŞŞEBAP'TA KAYMAKAMIN EVİNE 5 ROKET

  TERÖRİSTLERİN SAKLANDIĞI BÖLGEYE TOP ATIŞI

  Şemdinli ilçesinde terör örgütü mensuplarına yönelik operasyonda, teröristlerin saklandığı bölgelere top atışı yapıldı. İlçe merkezine yaklaşık 5 kilometre uzaklıktaki Altınsu köyünün güney bölümünde yer alan bir tepede terör örgütü mensuplarının bulunduğunu belirleyen güvenlik güçlerinin, teröristlerin saklanabileceği bölgeler top atışı yaptı. Yaklaşık yarım saat süren top atışının ardından ilçe merkezindeki birliklerden havalanan helikopterlerin de operasyona havadan destek verdiği görüldü.

  CENAZELERE UĞURLAMA TÖRENİ YAPILACAK

  Beytüşşebap ilçe merkezindeki güvenlik  noktalarına terör örgütü PKK üyelerince düzenlenen saldırıda şehit olan 10  güvenlik görevlisi için Şırnak'ta uğurlama töreni düzenlendi. /images/100/0x0/55ea8536f018fbb8f8855afc

  Saldırıda şehit olan 10 güvenlik görevlisi için Şırnak 23. Jandarma Sınır  Tümen Komutanlığı'nda düzenlenen törene, Vali Vahdettin Özkan, Tümen Komutanı  Tümgeneral Ali Doğan İnce, askeri erkan ve diğer yetkililer katıldı.

  Törenin ardından şehit cenazeleri 3 helikopterle Diyarbakır'a  gönderildi.

  Saldırıda şehit olan güvenlik görevlilerinin Piyade Üsteğmen Sami Çiftçi,  Piyade Asteğmen Burak Erdi, Uzman Çavuş Ahmet Bozkurt, Uzman Çavuş Erdoğan  Sönmez, Çavuş Ramazan Emre Ala, Onbaşı Süleyman Güleç, er Serdar Küpeli, er Osman  Yıldız, er Uğur Sağdıç ve er Emrah Karataban olduğu öğrenildi.
           
  "20 PKK'LI ÖLDÜRÜLDÜ

  Uluslararası haber ajansı AFP'ye konuşan yerel kaynaklar ise yaşanan çatışmada 20 teröristin öldürüldüğünü söyledi.  Beytüşşebapta çatışma: 10 şehit ÖLDÜRÜLEN TERÖRİSTLERİ VERMEK İSTEMEDİLER

  PKK’LILAR EYLEME KORSAN TAKSİYLE GELMİŞ
  BOMBA YERDE ÇUKUR AÇTI

  Beytüşşebapta çatışma: 10 şehit ŞANLIURFA'DA CANLI BOMBALI ÇATIŞMA

  Beytüşşebapta çatışma: 10 şehit 9 VEKİLE DOKUNULACAK
   

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı