Gündem Haberleri

  Beytüşşebap’ta 100 asker kiralık evlerde

  Emin BAL, DHA
  09.08.2006 - 00:14 | Son Güncelleme:

  Şırnak’ın Beytüşşebap İlçesi’nde boş lojman bulamadığı için kiraladığı evde PKK’lı 2 teröristin saldırısında şehit olan Jandarma Astsubay Levent Çevik’in ardından lojman sorunu gündeme geldi.

  Irak sınırına 40 kilometre uzaklıktaki Beytüşşebap İlçesi’nde, yetersiz kalan lojmanlarda yer bulamadıkları için aileleriyle ilçe merkezinde kiraladıkları evlerde kalan subay ve astsubaylar, lojman sorunlarının çözülmesini istedi.

  İlçe Jandarma Komutanlığı’nda 30, Alay Komutanlığı’nda ise 55 adet lojman bulunuyor. Beytüşşebap’taki askeri lojmanların bazısında bekar 5-6 subay ve astsubay beraber kalıyor. Lojmanlarda yer bulamayanlar ise ilçe merkezinde 120-180 YTL arasında aylıkla kiraladıkları evlerde yaşıyorlar. İlçe merkezinde çeşitli rütbelerden yaklaşık 100 subay ve astsubay, aileleriyle korumasız kiralık evlerde oturuyor.

  Şehit Astsubay Çevik bu evde oturuyordu

  ŞEHİT Astsubay Levent Çevik, askeri lojmanlarda yer kalmadığı için Beytüşşebap’ın Cumhuriyet Mahallesi’nde, Ulu Cami yanında bir binanın 2’nci katında, ailesiyle aylık 170 YTL’ye kiraladığı evde kalıyordu. Ancak Çevik’in 2 hafta sonra lojmana taşınmak için hazırlık yaptığı belirlendi. Çevik’in, Beytüşşebap’tan tayini çıkan bir binbaşının 15 gün sonra boşaltacağı lojmana geçeceği kaydedildi. Çevik’in oturduğu binada komşusu olan bir uzman çavuşun da 1 ay önce lojmanlarda yer bularak taşındığı bildirildi.
  Etiketler:
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı