KONYA HABERLERİ

Beyşehir Üretilecek Projelerle Gelişecek

IHA
19.08.2015 - 15:18Son Güncelleme :

SÜ BEYŞEHİR ALİ AKKANAT TURİZM FAKÜLTESİ DEKANI PROF. DR. ABDULLAH ÖZTÜRK, BEYŞEHİR'İN ÜRETECEKLERİ YENİ PROJELERLE DAHA DA GELİŞECEĞİNİ SÖYLEDİ.

IHA

Selçuk Üniversitesi (SÜ) Beyşehir Ali Akkanat Turizm Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Abdullah Öztürk, Türkiye’nin en büyük tatlı su gölüne sahip olan Konya’nın Beyşehir ilçesinin üretecekleri yeni projelerle daha da gelişeceğini söyledi.
Prof. Dr. Öztürk yaptığı açıklamada, Selçuk Üniversitesi olarak amaçlarının en kısa zamanda yöre halkına katma değer sağlayacak projeleri hayata geçirmek ve uygulamak olduğunu belirtti. Bölgenin yetiştirdiği akademisyenler olarak toplumun ve devletin kendilerine yüklediği bu misyona layık olabilmek için gayret gösterdiklerini aktaran Prof. Dr. Öztürk, “Belediyemizle, bölgemizdeki milletvekillerimizle, sanayi kuruluşlarımızla, sivil toplum örgütlerimizle inşallah hep birlikte el ele vererek ilçemiz için üniversite olarak güzel şeyler yapmaya çalışacağız. Buna, eğitim öğretim noktasında da inşallah şahit olacaksınız. Bir iki ayda bir inşallah yeni projelerle basının ve halkımızın karşısına çıkacağız. Yapıp yapamadıklarımızı inşallah kamuoyu ile paylaşacağız. Bu projeler içerisinde turizme yönelik olanları da var. Bölge milletvekilimiz ve belediye başkanımız da bu çalışmalardan biraz söz etti. Emeklilerimizin fikirlerinden faydalanmak için onların görüşlerine de başvuracağız. Örneğin, Beyşehir’de yeni açılan Emekliler Lokalinde bir araya gelerek emeklilerimize çeşitli konularda seminerler vermeyi de düşünüyoruz üniversite olarak. Yani bir kültürel seferberlik başlatmak istiyoruz. Kültür turizmini bölgemizde geliştirmek istiyoruz. Buna paralel olarak, alternatif turizm olarak Beyşehir’de neler yapılabilir, onun üzerinde de çalışmalar yapıyoruz. İnanç turizmi, alternatif turizm kapsamında mağaracılık, trekking, gölde olta balıkçılığı, Antalya-Kapadokya arasında safari turizmini geliştirmek gibi çeşitli projelerimiz var. İnşallah bunları gerçekleştireceğiz. Daha birçok projelerimiz var ama bunları zamanı geldikçe, yaptıkça ve hayata geçirdikçe kamuoyumuzla da paylaşmak arzusundayız” dedi.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Konya haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Konya ilinden Beyşehir Üretilecek Projelerle Gelişecek hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 19 Ağustos 2015 tarihinde saat 15 18’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Beyşehir Üretilecek Projelerle Gelişecek haberi güncellenecektir.

KONYA NAMAZ VAKİTLERİ

18 Aralık 2017, Pazartesi
 • İmsak
  06:10
 • Guneş
  07:54
 • Öğle
  12:57
 • İkindi
  15:26
 • Akşam
  17:41
 • Yatsı
  19:13
Sayfa Başı