KONYA HABERLERİ

Beyşehir’de leylekler vadisi beyaza büründü

DHA
31.03.2016 - 17:25Son Güncelleme :
DHA

KONYA, (DHA) - BEYŞEHİR ilçesinde hafta başındaki kar yağışı ilçenin simgesi olan Leylekler Vadisi’ni beyaza büründü. Leyleklerin yuvaları kar altında kaldı. Bazı leylekler yuvalarında hareketsiz beklerken, bazılarının ise ayak değiştirerek vücut sıcaklıklarını korumaya çalıştığı gözlendi. 
Beyşehir Belediye Başkanı Murat Özaltun, Beyşehir’in her bir yerinin ayrı güzellik taşıdığını belirterek, Beyşehir’deki leyleklerin mekanlarını saklı bir cennet olarak nitelendirdi. Baharı simgeleyen leyleklerin bu yıl Mart ayında geldikleri mekanlarında kar yağışları ile birlikte iki kez kar sürprizi yaşadığını dile getiren Özaltun, “Kar üzerine basan leylekler ayaklarının birini kaldırıyor diğerini indirerek kendisini korumaya çalışıyor. Hakikaten karla birlikte de görsel bir güzellik taşıyorlar. Ama, onlar da bir can taşıyor ve soğuktan etkileniyorlar ve üşüyorlar. İnşallah bundan sonra böyle bir manzara yaşanması halinde yuvalarının kardan arındırılabilmesi ya da bu durumdan daha az etkilenmeleri için bir çalışma yapabilir miyiz bunun araştırmasını yapıyoruz.” dedi.

FOTOĞRAFLI

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Konya haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Konya ilinden Beyşehir’de leylekler vadisi beyaza büründü hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 31 Mart 2016 tarihinde saat 17 25’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Beyşehir’de leylekler vadisi beyaza büründü haberi güncellenecektir.

Sayfa Başı