KONYA HABERLERİ

Beyşehir’de İş-kur Çalışanlarına Müjde

IHA
21.10.2015 - 09:56Son Güncelleme :

KONYA'NIN BEYŞEHİR İLÇESİNDE, BEYŞEHİR BELEDİYESİNDE ÇALIŞAN İŞ-KUR İŞÇİLERİNİN ÇALIŞMA SÜRESİ 3 AY UZATILDI

IHA

Konya’nın Beyşehir ilçesinde, Beyşehir Belediyesi bünyesinde Toplum Yararına Çalışma Programı (TYP) kapsamında belli tarihler arasında mesai yapan İŞ-Kur personelinin çalışma süresi 3 ay daha uzatıldı.
Müjdeyi, düzenlediği toplantıda çalışanlarla bir araya gelen Belediye Başkanı Murat Özaltun verdi. Belediye’nin bazı birim amirlerinin de katıldığı toplantıda, TYP kapsamında belediyede çalışan personele seslenen Başkan Özaltun, Beyşehir Belediyesi İş-Kur’un ortak projesi kapsamında kurum bünyesinde iki grup halinde çalışanların bulunduğunu hatırlattı.
Bu çalışanlardan bir grubunun çalışma süresinin 30 Ekim, diğer grubunun ise 31 Aralık tarihlerinde sona ereceğini vurgulayan Özaltun, ancak çalışma süreleri uzatılan bu personelle 2016 yılının bir bölümünde daha birlikte mesai yapmaya devam edeceklerinin müjdesini verdi, “Aslında 30 Ekim günü ‘emeklerinize sağlık’ deyip vedalaşacaktık. Ancak, başbakanımıza bazı mesajları ilettik, danışmanları kanalıyla. Gerek Beyşehir Belediyesi olsun, gerekse başka ilçeler olsun, toplum yararına çalışma programı kapsamında çalışan işçilerin çalışma sürelerinin uzatılmasını talep ettik. Bu taleplerimiz geri çevrilmedi ve 30 Ekim 2015 tarihinde işi sona erecek mesai arkadaşlarımızın çalışma süresi 31 Ocak’a kadar, 31 Aralık 2015’te son bulması planlananların ise 31 Mart 2016 tarihine kadar uzatıldı. Yani, artı üç ay daha fazladan çalışma imkanı buldunuz. Bu, başbakanımızın Konya’ya bir jesti, sağolsun bizleri geri çevirmedi. Farklı konularda, farklı taleplerimiz de var, o konularda da inşallah bizleri geri çevirmeyeceğini umut ediyoruz” dedi.
Konuşmasında, çalışanlara da performanslarından dolayı teşekkür eden Özaltun, ortada bir başarının varsa bunun birim amirleri başta olmak üzere ilgili birimlerdekilerin hepsinin başarısı olduğunu, bir ekip ruhu içerisinde çalışmanın ise hizmet sunumunda kaliteyi ve memnuniyeti getirdiğini dile getirirken, çalışanlardan bu performanslarını devam ettirmesini beklediklerini sözlerine ekledi.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Konya haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Konya ilinden Beyşehir’de İş-kur Çalışanlarına Müjde hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 21 Ekim 2015 tarihinde saat 09 56’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Beyşehir’de İş-kur Çalışanlarına Müjde haberi güncellenecektir.

  KONYA NAMAZ VAKİTLERİ
  20 Kasım 2017, Pazartesi
  • İmsak
   05:48
  • Guneş
   07:29
  • Öğle
   12:46
  • İkindi
   15:26
  • Akşam
   17:44
  • Yatsı
   19:12
  Diğer iller için Namaz Vakitleri »
  Sayfa Başı