KONYA HABERLERİ

Beyşehir’de Doğaseverlerden Cumhuriyet Tırmanışı

IHA
26.10.2015 - 13:01Son Güncelleme :

BEYŞEHİR İLÇESİNDE DOĞASEVERLER "29 EKİM CUMHURİYET YÜRÜYÜŞÜ" ETKİNLİĞİ KAPSAMINDA 2 BİN 300 METRE RAKIMA SAHİP DOĞANBEY ERENLER DAĞI'NA TIRMANARAK TÜRK BAYRAĞI AÇTI.

IHA

Konya’nın Beyşehir ilçesinde, doğaseverler "29 Ekim Cumhuriyet yürüyüşü" etkinliği kapsamında, 2 bin 300 metre rakıma sahip Doğanbey Erenler Dağı’na tırmandı.
Beyşehir Kültür ve Turizm Derneği bünyesinde faaliyet gösteren Beyşehir Doğa Yürüyüş Topluluğu, Beyşehir’in Doğanbey Mahallesi’nde yer alan 2 bin 300 metre zirveye sahip Erenler Dağı’na tırmanış gerçekleştirdi.
Beyşehir Kültür ve Turizm Derneği Başkanı Mustafa Büyükkafalı, düzenledikleri 29 Ekim Cumhuriyet Yürüyüşü etkinliğine Beyşehir’in yanı sıra Konya merkez ve Seydişehir ilçesinden doğaseverlerin de iştirak ettiğini söyledi. Gökyüzündeki bulutlar arasında devam eden tırmanış esnasında zirveye çıktıktan sonra Türk bayrağı açtıklarını belirten Büyükkafalı, "Çıkıştan önce Doğanbey Mahallesi muhtarımızın anlattığı bu dağın tarihsel hikayesi de çok ilgimizi çekti. Çıkışta Selçuklu dönemine ait olduğu anlatılan çilehaneler ve erenlerin yattığı belirtilen mezarlıklarla karşılaştık. Zirveden muhteşem Beyşehir Gölü manzarası ve çevredeki yerleşim birimlerini de gözledik ve fotoğraflar çektik. Topluluk olarak yine güzel ve anlamlı bir etkinliğe imza atmış olduk" dedi.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Konya haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Konya ilinden Beyşehir’de Doğaseverlerden Cumhuriyet Tırmanışı hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 26 Ekim 2015 tarihinde saat 13 01’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Beyşehir’de Doğaseverlerden Cumhuriyet Tırmanışı haberi güncellenecektir.

Sayfa Başı