KONYA HABERLERİ

Beyşehir Belediyesinden hobi bahçesi uygulaması

AA / Abdülhamit Yaşar
24.02.2016 - 12:00Son Güncelleme :
Beyşehir Belediyesinden hobi bahçesi uygulaması
AA / Abdülhamit Yaşar

KONYA (AA) - Beyşehir ilçesinde bahçe özlemi çekenler, belediye tarafından hayata geçirilen hobi bahçesi kiralayabilecek.

Beyşehir Belediye Başkanı Murat Özaltun, yaptığı yazılı açıklamada, bahçesi olmayan emekliler ile apartman dairelerinde oturup bahçe özlemi çekenlerin kendi sebze ve meyvesini yetiştirerek vakit geçirebilecekleri, hobi bahçelerinden yararlanabileceklerini belirtti.

Beyşehir'e bağlı Avdancık Mahallesi yolu üzerinde oluşturulan hobi bahçelerinden 15'inin bir yıl süreyle kiraya çıkarılacağını ifade eden Özaltun, şunları kaydetti:

"Hobi bahçesi alanımızdaki boş parseller 15 Mart günü kiraya çıkarılacaktır. Bahçe özlemi çekip yaklaşan ilkbahar dönemi öncesinde bu imkandan istifade ederek hobi bahçesi edinmek isteyen vatandaşlarımız Beyşehir Belediyesi zemin katındaki Ak Masa'ya müracaat ederek müracaatlarını yapabilecektir. Kiraya çıkarılacak hobi bahçesi için vatandaşlarımızdan yıllık kira bedeli olarak 400 lira talep edilecektir."

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Konya haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Konya ilinden Beyşehir Belediyesinden hobi bahçesi uygulaması hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 24 Şubat 2016 tarihinde saat 12 00’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Beyşehir Belediyesinden hobi bahçesi uygulaması haberi güncellenecektir.

Sayfa Başı