Gündem Haberleri

GÜNDEM

  Beypiliç Genel Müdürü: Sektör batma noktasına geliyor

  A.A
  11 Ocak 2006 - 18:35Son Güncelleme : 11 Ocak 2006 - 18:35

  Beypiliç Genel Müdürü Dr. Sait Koca, kuş gribi nedeniyle krizi atlatabilmek için üretimi kıstıklarını, ancak bu şekilde dahi on milyonlarca YTL zarar edeceklerini bildirdi.

  Koca, yaptığı yazılı açıklamada, sektörün bir yılı aşkın süredir sıkıntılarla boğuştuğunu, sıkıntıların atlatıldığı düşünülen bir dönemde ise bu kez kuş gribinin sektörü etkilediğini belirtti.

  Koca, şunları kaydetti: “Önümüzdeki günlerde bankalar sektöre kredi vermeyi durduracak. Bankacı olarak düşünürsek haklı olabilirler, itirazımız yok ama bu sektörün kredisi de kesilirse ne olacak? Bizim gibi mümkün olduğu kadar kredi kullanmayan, özkaynağı ile faaliyetlerini sürdürmeye çalışan kaç firma var? Güçlü yapısı olanların dahi faaliyetini sürdürmesi mucizelere bağlı. Milyonlarca kişinin geçim kaynağı olan bir sektör batma noktasına geliyor.
  Şu anda mevcut krizi atlatabilmek için üretimi kısıyoruz. Kıstığımız üretimle dahi on milyonlarca YTL zarar edeceğimizi biliyoruz. Önümüzdeki günlerde sorunların çözüleceği umuduyla işçi çıkarmadan, üretici eksiltmeden, bayilikleri iptal etmeden Beypiliç ailesini ayakta tutma çabasını sürdürüyoruz. İnşallah tüm bu feryatlarımıza kulak veren, çözüm üretenler olur da bu çabalarımız boşa gitmez.”

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı