ANKARA HABERLERİ

Beypazarı Ziraat Odası Başkanı Ateş:

AA / Yaşar TONBAK
12.01.2015 - 14:52Son Güncelleme :

''IPARD başvuruları başladı''

YEREL HABERLER ANKARA

AA / Yaşar TONBAK

ANKARA (AA) - Beypazarı Ziraat Odası Başkanı Mustafa Ateş, Avrupa Birliği Katılım Öncesi Yardım Aracı Kırsal Kalkınma Programı (IPARD) başvurularının başladığını açıkladı.

Ateş, AA muhabirine yaptığı açıklamada, IPARD başvurularının bugünden alındığını söyledi.

Geçtiğimiz aylarda ilçede çiftçilere bu konuda bir seminer verildiğini belirten Ateş, ''Tarım ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumu (TKDK) tarafından başvurular 12 Ocak itibarıyla başlamış olup, 10 Şubat tarihinde sona erecektir. Böylesi proje hazırlayanların ve desteklerden faydalanacak çiftçilerin belirtilen süreleri geçmeden ellerindeki proje dosyalarını ilgili kuruma teslim etmelerini istiyoruz'' dedi.

Ateş, bölgede meyve sebze işlemesi, pazarlaması, çiftlik faaliyetlerinin çeşitlendirilmesi ve geliştirilmesi ile kırsal turizm gibi konularda proje hazırlığında bulunan çiftçilerin olduğunu vurgulayan Ateş, ''Ziraat Odası olarak bizde çiftçilerimize yönelik birçok konuda bilgilendirdiğimiz gibi bu konuda da bilgiler veriyoruz. Özellikle ilçemiz sebze yetiştiriciliği açısından önem arz ederken kırsal turizm de çok önemli bir konu. Bu konudaki gelişmeler, IPARD destekleriyle ivme kazanacaktır'' diye konuştu.

Etiketler:
  ANKARA YOL DURUMU
  Ankara1 DERECE
  Yol durumu »
  ANKARA NAMAZ VAKİTLERİ
  19 Kasım 2017, Pazar
  • İmsak
   05:47
  • Guneş
   07:31
  • Öğle
   12:45
  • İkindi
   15:21
  • Akşam
   17:38
  • Yatsı
   19:10
  Diğer iller için Namaz Vakitleri »
  Sayfa Başı