Gündem Haberleri

  Beypazarı olayı imajımızı sarstı

  Umut ERDEM / ANKARA
  26.01.2011 - 00:00 | Son Güncelleme:

  MHP Merkez Yürütme Kurulu (MYK) üyesi, eski Beypazarı Belediye Başkanı Mansur Yavaş, halefi Cengiz Özalp’in AK Parti’ye geçmesini eleştirerek, “İmajımızı sarstı. Ayıp etti. Eşi en yakın akrabam. Ondan da kazık yiyeceksek biz ne yapalım artık” dedi.

  Siyaseti bırakabileceği sinyali de veren Yavaş, MHP’nin Ankara Büyükşehir Belediye Başkanlığı adaylığı için Beypazarı Belediye Başkanlığı’ndan ayrılmış, daha sonra da partinin MYK’sine seçilmişti. Özalp’in başkan olmasında büyük payı olduğunu belirten Yavaş, eleştirileri şöyle yanıtladı:

  AKP’liler kızdı

  “Beypazarı’na gittim. AKP’liler bile onun parti değiştirmesine kızdı. Geçen Cumartesi günü kendisiyle konuştum. Böyle bir durumun olmadığını anlattı ve bir gün sonra AKP’ye geçti. Benimle ilgili de benzer dedikodular çıktı. Bu yüzden AKP’liler ile çay bile içmiyorum. Katılım töreninde Özalp’in Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek ile el ele salona girmesi bile, neden parti değiştirdiği konusunda sebep aramaya gerek bırakmıyor. Görünen o ki, önümüzdeki yerel seçimlerde Ankara’ya yeniden aday olma ihtimalim bile belirli çevreleri korkutmaktadır.

  Gereğini yaparım

  Özalp’in Belediye Başkanı seçilmesinde büyük payım olmasından dolayı, parti değiştirmesiyle MHP’ye vermek istediği zarar nedeniyle de siyasi sorumluluğum olduğuna inanıyorum. Bu konuda üzerime düşen görevi yerine getireceğimden kimsenin şüphesi olmamalıdır. Benim de başka bir partiye geçeceğime ilişkin asılsız iddialara kamuoyunun itibar etmeyeceğine inanıyorum. Bundan önce olduğu gibi bundan sonra da kesinlikle kirli siyasetin hiçbir cephesinde yer almayacağım. Siyasete devam edip etmeyeceğim konusuna da ilerleyen günlerde açıklık getireceğim.”
  Etiketler:
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı