ANKARA HABERLERİ

Beypazarı İtfaiyesi Müdahale Amirliği’nden Bilgilendirme Toplantısı

IHA
24.07.2015 - 12:25Son Güncelleme :
IHA

Ankara Büyükşehir Belediyesi İtfaiyesi Beypazarı Müdahale Amirliği yaptığı basın toplantısında vatandaşların yangın yeri adreslerini net vermemelerinin çeşitli sıkıntılara neden olduğu belirtildi.
Beypazarılı vatandaşların bazı konularda bilinçsiz olması ve yaşanan aksaklıkların en aza indirilmesi amacıyla bir toplantı düzenleyen Beypazarı Müdahale Amirliğinden yapılan açıklamada, "Amacımız yangın, trafik kazası ve diğer kurtarma vakalarında olaya en kısa zamanda, en güvenli şekilde müdahale etmek. Vatandaşlarımız itfaiyenin numarasının 110 olduğunu biliyor. Büyükşehir yasası ile birlikte Beypazarı itfaiyesi de Ankara Büyükşehir Belediyesi’ne bağlandı. Komuta merkezimiz Ankara’da. Dolayısıyla 110 arandığında vatandaşlar Ankara’daki komuta merkezine ulaşıyor. Beypazarı’ndaki adresini de yerel dille ’Şunun yanı, şuraya bir gelin’ dendiğinde karşıdaki görevlinin bilmemesi doğal” denildi.
Vatandaşların öncelikli olarak yapması gerekenin Ankara Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Müdürlüğü’nü aradıklarında Beypazarı’ndan aradıklarını iletmek olduğuna dikkat çekilen açıklamada, “Mahallemizi, caddemizi, sokağımızı belirtmeliyiz. Yakınımızda okul, cami gibi yerler varsa iletmektir. Adresi düzgün verdiğimiz sürece komuta merkezi de bizi ilgili adrese en hızlı şekilde yönlendirecektir. Yangına ulaşımda özellikle rastgele park edilen araçlar çok sıkıntı yaşatıyor. Özellikle yangına daha meyilli olan eski yerleşim yerlerinde cadde ve sokaklarımız dar. Birde araç park edildiği zaman büyük itfaiye araçlarının geçişi mümkün değil. Vatandaşlarımızın bu konuda bize yardımcı olmasını istiyoruz” ifadeleri kullanıldı.
Beypazarı Müdahale Amiri Faruk Ünlü, "Kendimde dahil olmak üzere, ekibimizin yüzde 90’ı Beypazarılı personelden oluşmakta olup, 15-20 senedir bu işin içerisinde olan arkadaşlarımızdır ve üstesinden gelemeyeceği olayların olmadığı kanaatindeyim. Personelimizin eğitimlerine hız kesmeden devam ediyoruz. Vatandaşlarımız ekibimize güvensinler, bizleri karşılaşacağımız olaylarda yalnız bırakmasınlar, trafikte ve olay yerinde bizlere mümkün olduğunca yardımcı olsunlar. Bunlar zaten hepimizin vatandaşlık görevidir. Bizler canımız pahasına vatandaşlarımızın güvenliği için görev başındayız" dedi.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Ankara haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Ankara ilinden Beypazarı İtfaiyesi Müdahale Amirliği’nden Bilgilendirme Toplantısı hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 24 Temmuz 2015 tarihinde saat 12 25’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Beypazarı İtfaiyesi Müdahale Amirliği’nden Bilgilendirme Toplantısı haberi güncellenecektir.

ANKARA NAMAZ VAKİTLERİ

16 Nisan 2018, Pazartesi
 • İmsak
  04:33
 • Guneş
  06:03
 • Öğle
  12:55
 • İkindi
  16:36
 • Akşam
  19:34
 • Yatsı
  20:58
Sayfa Başı