ANKARA HABERLERİ

Beypazarı için 5 yıllık vaadin 2 yılda yüzde 80'ini bitirdik

DHA
31.03.2016 - 09:58Son Güncelleme :
DHA

Kemal ÇELEN/BEYPAZARI(Ankara), (DHA)- BEYPAZARI Belediye Başkanı Tuncer Kaplan, başkanlığının ikinci yılını tamamlaması nedeniyle basın mensuplarıyla bir araya geldi, yapılan hizmetleri değerlendirdi, soruları yanıtladı. Beş yıllık başkanlık süreci için seçimlerde vaat ettikleri hizmet ve projelerin yüzde 80'lik bölümünü tamamladıklarını belirten Başkan Kaplan, halen çalışmaların devam ettiği projelerin de büyük bölümünün bu yıl içinde tamamlanacağını belirtti.
Yapılan değerlendirme toplantısında her yıl farklı iki meclis üyesinin encümen olarak görev yapması yönünde uygulanan teamül gereği bu görevi meclis üyeleri Ahmet Gencer ve Hüseyin Demirezen'in yerine getireceğini belirten Başkan Tuncer Kaplan, 2016 yılında Beypazarı'nın içinde bulunduğu atılım hamlesinin devam edeceğini söyledi. Kaplan, 2017-2018'e giderken Belediyenin borçsuz ve kasasında 40 milyon TL parası olacağını da kaydetti. Belediyede farklı bir ihale sistemi oluşturarak belediyenin kazanımlarının kat be kat arttırıldığını, yapılan ihalelerde yüzde 50 ve üzerinde oranlarda ihaleler gerçekleştirildiğini hatırlatan Başkan Kaplan, bu oranların pek çok Belediyede yüzde 48'leri geçmediğini vurguladı.
Belediye varlıklarını en üst değerde değerlendirdiklerini belirten Başkan Kaplan, "Pazar pazarı yanındaki arsayı arsa olarak değerlendirsek 1,5 milyon TL iken bu haliyle yapılan ihale ile belediyenin kazancı minumum 6 milyon TL, karayolları yanındaki arsayı yine arsa olarak değerlendirsek bedeli 5 milyon TL civarında, gerçekleştirdiğimiz proje ile belediyemizin aynı arsadan elde edeceği kazanç 16 ila 17 milyon TL civarında olacak" dedi.
2016'DA ÖNEMLİ BEKLENTİ DOĞALGAZ PROJESİ
2016 yılında en önemsediği projenin Doğalgaz Projesi olduğunu belirten Başkan Kaplan, "Bu projemizde çalışmalar tüm hızıyla devam ediyor. İlgili firmanın ihtiyaç duyduğu tüm desteği vermeye ve bürokrasiyi hızlandırmak için çalışmalar yapmaya devam ediyoruz. Vatandaşımıza bu yıl Doğalgaz'ı sunmak benim için öncelikli konu İnşallah bunu gerçekleştireceğiz" dedi.
İHTİYAÇ SAHİPLERİ İÇİN EV YAPACAĞIZ
Doktorlar sitesi yanında bulunan 60 dönümlük Belediye arzisine TOKİ veya Belediye imkanları ile ihtiyaç sahibi vatandaşlar için konut yapılacağını vurgulayan Başkan Kaplan, "Arsanın Belediyemize ait olması hasebi ile arsa maliyetinin düşük tutularak TOKİ Başkanı ile görüşmelerimiz devam ediyor. Eğer TOKİ tarafından gerçekleştirilemezse Belediye imkanları ile yine TOKİ'nin ödeme koşullarında ihtiyaç sahibi vatandaşlarımız için konut yapacağız" diyerek, ev sahibi olma hayalleri kırılan vatandaşlara yeniden umut verdi.
DENİZ GELECEK DEDİM, SÖZÜMÜN ARKASINDAYIM
Beypazarı Belediye Başkanı Tuncer Kaplan, geçtiğimiz günlerde verdiği bir röportajda, sosyal medyada ses getiren 'Ankara'da Deniz Olabilecek Tek İlçe Beypazarı' sözünün arkasında olduğunu, bahsedilen projenin çok maliyetli bir çalışma olmadığını söyledi. Kaplan., bu konuda yapılması düşünülenin Sarıyar Barajı'nın Beypazarı'na uzanan ayağına deniz kumu getirilerek bir kumsal yapılması olduğunu söyledi. Kaplan, üç iklimin ve üç coğrafyanın kesişme noktası olan Beypazarı'nın doğasıyla, farklı turizm seçenekleriyle önemli bir potansiyele sahip olduğunu ve bu potansiyeli harekete geçirmek için çalışmaların hızla devam edeceğini söyledi.
İNÖZÜ KAVŞAĞINA KÖPRÜLÜ KAVŞAK
İlçe girişinde zaman zaman kazalarında yaşandığı İnözü Kavşağı'na köprülü kavşak yapılacağını belirten başkan Kaplan, alt geçit ve üst geçidin de yer alacağı proje ile yaşanan kaza riskinin ortadan kalkacağını ayrıca Hızlı tren istasyonu konusunda beklentinin üst düzeyde olduğunu başlaması halinde bir, iki yıl içinde tamamlanabileceğini belirtti.
OTOBÜS ÇİLESİNE SON
Ankara- Beypazarı arasında seyahat eden vatandaşların yoğun şikayetlerde bulunmasına değinen Başkan Kaplan, "Eskiden hurda otobüslerle 1,5 saatte gidilen yol şimdi 3 saatte gidiliyor. Yollar çift yol, araçlar keza yeni. Bu konuda gerekeni yapacağız. Herkes kendisine çekidüzen verecek, kimsenin vatandaşlara zulüm etmesine seyirci kalmayız. Çalışanların giyim kuşamından, verilen hizmete kadar herşey değişmek zorunda. Ya değişecek, ya değişecek" dedi.
FOTOĞRAFLI

 

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Ankara haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Ankara ilinden Beypazarı için 5 yıllık vaadin 2 yılda yüzde 80'ini bitirdik hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 31 Mart 2016 tarihinde saat 09 58’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Beypazarı için 5 yıllık vaadin 2 yılda yüzde 80'ini bitirdik haberi güncellenecektir.

Sayfa Başı