Gündem Haberleri

GÜNDEM

  Beyoğlu'nda silahlı kavga

  Hürriyet Haber
  19.10.2007 - 17:37 | Son Güncelleme: 19.10.2007 - 18:37

  Beyoğlu'nda, 1 kişinin öldüğü, 3 kişinin yaralandığı silahlı kavgaya ilişkin 3 sanığın yargılanmasına devam edildi.

  Beyoğlu 3. Ağır Ceza Mahkemesindeki duruşmaya, tutuksuz sanıklardan Turan Çevik ve mağdur sanıklar Ahmet Hilmi Çevik ile Erkan Yıldız katıldı. Öldürülen Hacı Erdoğan'ın ağabeyi Şinasi Erdoğan da duruşmada hazır bulundu.
  Heyet değişikliği nedeniyle eski tutanakların okunduğu duruşmada, mahkeme heyeti başkanı Münevver Duygulu Aksünger, sanık Turan Çevik hakkında daha önceden verilen “takipsizlik” kararının İstanbul 4. Ağır Ceza Mahkemesi Başkanlığınca kaldırıldığını ve sanık hakkında ek iddianame düzenlenerek dava açıldığını tutanağa yazdırdı.
  Kimlik tespitinin ardından savunma yapan Çevik, daha önce soruşturma sırasında ve mahkemede “tanık” olarak ifade verdiğini belirterek, “Aynı ifadeleri tekrar ediyorum. Suçlamalarla benim hiçbir ilgim bulunmamaktadır” dedi.
  Şinasi Erdoğan'ın avukatı Hasan Bilgiç ise Turan Çevik'in, Hacı Erdoğan'a, 22 Haziran 2007 tarihinde Çevik İnşaat Şirketine ait 9 bin YTL tutarında bir çekle borç verdiğini, söz konusu silahlı kavga olayının da bu alacak verecek anlaşmazlığı nedeniyle yaşandığını iddia etti.

  Avukat Bilgiç, söz konusu çeki, üzerindeki imzanın Turan Çevik'e ait olup olmadığının tespit edilmesi talebiyle mahkemeye sundu.

  Turan Çevik, çekteki keşideci imzasının kendisine ait olmadığını, çekin arka yüzündeki imzalarla da hiçbir ilgisi bulunmadığını savundu.

  Silahı olmadığını da belirten Çevik, olay günü de silahı bulunmadığını söyledi.

  TANIK BİRGE'NİN İFADESİ

  Duruşmada, tanık olarak dinlenilen İsmail Birge ise aradan zaman geçtiği için olayı tam ayrıntılı olarak hatırlamadığını, ancak olay tarihinde Hacı Erdoğan'ın ortağı olduğu Perpa'daki tekstil atölyesinde çalıştığını anlattı.

  Birge, 2 polis memuru ve “Kenan” adlı kişinin, haciz işlemi için Hacı Erdoğan'ın iş yerine geldiğini ifade ederek, kendisinin de olayı telefonla Erdoğan'a haber verdiğini söyledi.

  Telefon görüşmesi sırasında Erdoğan'ın kendisine, “Tamam, biz hallederiz, görüşmeye gideriz” dediğini anlatan Birge, aynı gün Erdoğan'ın öldürüldüğünü öğrendiğini ifade etti.

  Mahkeme heyeti, Avukat Hasan Bilgiç'in mahkemeye sunduğu çekin, bilirkişi Cüneyt Atasoy'a gönderilerek, duruşmada imza örneği alınan Turan Çevik'e ait olup olmadığının belirlenmesi ve tanıkların dinlenmesi amacıyla duruşmayı erteledi.

  OLAY

  Turan Çevik'e ait Karaköy'deki iş yerine, 9 Kasım 2005 akşamı gelenler ile içeride bulunanlar arasında kavga çıkmıştı.


  Silahların kullanıldığı kavgada, iş yerine gelenlerden Hacı Erdoğan ölmüş, içeridekilerden Turan Çevik'in oğlu Ahmet Hilmi Çevik ile damadı Erkan Yıldız ve Sadettin Durgun yaralanmıştı.

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı