Gündem Haberleri

GÜNDEM

  Beyoğlu'nda bıçaklı saldırı

  DHA
  25 Aralık 2009 - 16:25Son Güncelleme : 25 Aralık 2009 - 16:31

  İSTANBUL Beyoğlu'nda 51 yaşındaki Aziz Topbaş, uğradığı bıçaklı saldırıda ağır yaralandı.

  Aziz Topbaş, bugün İstiklal Caddesi Bekar Sokak’ta adının Mustafa olduğunu söylediği ancak soyadı henüz belirlenemeyen kişi tarafından bıçaklandı. Saldırgan kaçtı. Aziz Topbaş, yerde sürünerek 30 metre ilerideki binanın önüne geldi. Aşırı kan kaybeden Aziz Toptaş, binanın merdivenlerinden çıkarken bayıldı.

  Çevredekiler Aziz Toptaş'ı binanın önüne indirdi ve 112 Acil Servis'ten ekip istedi. Bu arada bir kişi çevreden bulduğu bir çamaşır ipiyle Aziz Topbaş’ın kan fışkıran bacağına turnike yaptı. Resmi ve sivil polisler bir ara bilinci yerine gelen Aziz Topbaş’ın ifadesini almaya çalıştı. Aziz Topbaş, “Beni Mustafa bıçakladı” dedi. Polisler de 112 Acil Servis'i aradı.

  Taksim Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne yaklaşık 400 metre uzaklıkta olay yerine ambulans ancak yarım saat sonra geldi. Aziz Topbaş ilk müdahalenin ardından Taksim Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne kaldırıldı. Bir kişi “Ambulans 40 dakikada olay yerine geldi. İnsan hayatı bu kadar ucuz mu?” dedi. Ameliyata alınan Aziz Topbaş’ın çok kan kaybından dolayı hayati tehlikeyi atlatamadığı öğrenildi. Saldırganın eşkalini belirleyen polis ekipleri de saldırganın yakalanması için çalışma başlattı.

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı