İSTANBUL HABERLERİ

Beyoğlu Belediyesi’nden Yerinde İstihdam İçin Örnek Proje

IHA
21 Temmuz 2015 - 13:46Son Güncelleme : 21 Temmuz 2015 - 13:47

IHA

Beyoğlu Belediyesi örnek istihdam projesi BEYİM ile kapı kapı dolaşarak ilçede yaşayan işsiz vatandaşlara iş buluyor. Beyoğlu’nda iş arayanlar ve işverenleri bir araya getiren Beyoğlu İstihdam Merkezi, bugüne kadar yüzlerce insana iş bulurken binin üzerinde firma BEYİM üzerinden eleman ihtiyacını karşılıyor.
Beyoğlu Belediyesi Türkiye için ilk; dünya için ise örnek olarak gösterilen bir proje ile Türkiye’nin sorunlarından olan işsizliğe 2012 yılından beri yerinde istihdam modeliyle çözüm buluyor. Beyoğlu Belediyesi bünyesinde kurulan Beyoğlu İstihdam Merkezi (BEYİM) ilçenin işverenleri ve iş arayanları bir araya getirirken şimdiye kadar projeyle 700’ü geçkin işsiz vatandaşı işe yerleştirildi. Proje kapsamında oluşturulan havuzda binlerce başvuru niteliklerine uygun iş fırsatlarını beklerken, işveren firma sayısı ise binin üzerinde. Proje kapsamında işe yerleştirilen kişi sayısı her geçen gün artarken, hiçbir mesleği, hiçbir deneyimi olmayan vatandaşların da mesleki eğitimler ve staj imkânlarıyla hayata tutunması sağlanıyor.
8200 BAŞVURU VE BİNLERCE İŞVEREN BİR ARAYA GETİRİLİYOR
Beyoğlu Belediyesi tarafından uzun zamandır sürdürülen AR-GE çalışmaları ve sosyal politikaların ürünü olan BEYİM, ilçedeki istihdamın, eleman ihtiyacının yine ilçede yaşayan vatandaşlar tarafından karşılanmasına öncelik veriyor. Böylelikle istihdam sorunu çözülürken trafik ve konut sorunlarının çözülmesine de dolaylı olarak katkı sağlanıyor. BEYİM’e bugüne kadar 8200 kişi iş başvurusunda bulunurken havuzda toplanan CV’ler tek tek titizlikle değerlendiriliyor.
İNSAN KAYNAKLARI UZMANLARINDAN DANIŞMANLIK HİZMETİ
Projede ev kadınlarına, gazilere, şehit yakınlarına öncelik verilirken; sıradan kariyer sitelerinden farklı olarak, projenin tüm uygulama aşamalarında ve sahada yapılan tüm faaliyetlerde sosyologlar, psikologları, insan kaynakları uzmanları danışmanlık hizmeti veriyor.
EV KADINLARINA, ŞEHİT VE GAZİ YAKINLARINA ÖNCELİK TANINIYOR
BEYİM’de çalışma sistemi aktif istihdamı esas alırken www.beyogluistihdam.com sitesine bırakılan aday CV’leri ile işletmelerin personel profili eşleştiriliyor. Aday, profiline uygun işlerle ilgili mülakata çağrılıyor ve mülakatlardan sonra personel talep eden işletmelere yönlendirilerek istihdamın gerçekleşmesi sağlanıyor. Ancak projede işler bununla bitmiyor. BEYİM çatısı altında, Beyoğlu Belediye Başkanı Ahmet Misbah Demircan’ın talimatıyla oluşturulan profesyonel ekipler, ilçe genelinde dükkânları, iş yerlerini gezerek eleman ihtiyacı bulunan işletmeleri kayıt atına alıyor, ardından uygun CV’lere sahip kişileri işletmelere yönlendiriyor.
ÜCRETSİZ MESLEKİ EĞİTİM KURSLARI
Tüm bunların yanı sıra BEYİM ilçede yaşayan işsizlere öncelikle yiyecek içecek sektörü olmak üzere Beyoğlu’nda talep oluşturan sektörlere yönelik mesleki eğitimler veriyor. Sertifikalarla daha iyi koşullarda iş bulma imkânı sağlayan BEYİM kursiyerlere ücretsiz olan eğitimler için günlük harçlık olarak da on beş TL veriyor.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

İstanbul haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının İstanbul ilinden Beyoğlu Belediyesi’nden Yerinde İstihdam İçin Örnek Proje hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 21 Temmuz 2015 tarihinde saat 13 46’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Beyoğlu Belediyesi’nden Yerinde İstihdam İçin Örnek Proje haberi güncellenecektir.

  İSTANBUL YOL DURUMU
  İstanbul3 DERECE
  Yol durumu »
  İSTANBUL NAMAZ VAKİTLERİ
  17 Ağustos 2017, Perşembe
  • İmsak
   04:14
  • Guneş
   06:08
  • Öğle
   13:19
  • İkindi
   17:08
  • Akşam
   20:09
  • Yatsı
   21:47
  Diğer iller için Namaz Vakitleri »
  Sayfa Başı