İSTANBUL HABERLERİ

Beylikdüzü'nde Kedi Beslenme ve Yaşam Alanı Projesi hayata geçiyor

DHA
30.03.2017 - 11:26Son Güncelleme :
DHA

İSTANBUL(DHA) DAHA önce eski seçim sandıklarından kedi evleri yaparak ilçenin çeşitli yerlerine yerleştiren Beylikdüzü Belediyesi, şimdi de sokak kedilerinin korunması ve konforu için “Kedi Beslenme ve Yaşam Alanı Projesi”ni hayata geçiriyor. Beylikdüzü Belediyesi Veteriner İşleri Müdürlüğü’nün gerçekleştirdiği projede hayvanseverler ile işbirliği içinde çalışılacak.

Beylikdüzü Belediyesi Veteriner İşleri Müdürlüğü, içerisinde kedi evi de bulunan, 6 metrekare ebatında olan “Kedi Beslenme ve Yaşam Alanları, ilçe genelinde sokak kedilerinin yoğunlukta olduğu yeşil alanlara yerleştirilecek.

Projeyi, hayvanseverlerle işbirliği içerisinde hayata geçirecek olan Veteriner İşleri Müdürlüğü, örnek “Kedi Beslenme ve Yaşam Alanı”nı hayvanseverlerle yaptığı toplantıda tanıttı. Kedilerin sağlık kontrolleri, aşıları ve güvenliklerinin takip altında tutulabilmesine imkan sağlayacak olan “Kedi beslenme ve Yaşam Alanları”nın bakım, besleme ve temizlik işlemleri belirlenen gönüllüler tarafından üstlenilecek. Yaşam alanlarını kullanan kedilerin rutin sağlık kontrolleri ve yaşam alanları içindeki kulübe yapımları ise Veteriner İşleri Müdürlüğü tarafından sağlanacak.

(FOTOĞRAF)

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

İstanbul haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının İstanbul ilinden Beylikdüzü'nde Kedi Beslenme ve Yaşam Alanı Projesi hayata geçiyor hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 30 Mart 2017 tarihinde saat 11 26’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Beylikdüzü'nde Kedi Beslenme ve Yaşam Alanı Projesi hayata geçiyor haberi güncellenecektir.

Sayfa Başı