İSTANBUL HABERLERİ

Beylikdüzü’nde Geri Dönüşüm Eğitimleri

IHA
23 Ekim 2015 - 12:06Son Güncelleme : 23 Ekim 2015 - 12:07

IHA

Beylikdüzü Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Müdürlüğü ve İlçe Milli Eğitim Müdürlüğünün çevre koruma bilincini küçük yaşta aşılamak adına başlattığı ’Geri Dönüşüm Eğitimleri’ devam ediyor. Çok yüksek oranda geri dönüşüme katkı sağlayan Müdürlük görevlileri, Okyanus Koleji’nin 8-10 yaş arası öğrencilerine verdiği konferansta geri dönüşümün önemini ve nedenlerini anlattı.
Ambalaj atıklarını geri dönüşüme kazandırmada İstanbul birincisi ve bitkisel atık yağları geri dönüşüme kazandırma konusunda en başarılı ilçelerden birisi olan Beylikdüzü’nde “Geri Dönüşüm Eğitimleri” devam ediyor. Okyanus Koleji 8-10 yaş arası öğrencilerine Deha Atık Yağ Toplama, Teknik Kağıt, TAP Atık Pil Toplama firması ve Beylikdüzü Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Müdürlüğü yetkileri tarafından eğitim verildi.
Atık yağların, plastik, kağıt, metal, elektronik ve atık pillerin ne amaçla toplandığı ve ne şekilde dönüştürüldüğü detaylı bir şekilde anlatıldı. Eğitim sonrasında, çocuklar evlerinden getirdikleri atık pilleri pil adamla atık pil kutularına attılar ve şekerle ödüllendirildiler. Ardından evlerine götürmek üzere atık yağ bidonları tek tek bütün çocuklara dağıtıldı.
EĞİTİMLER DÜZENLİ OLARAK DEVAM EDİYOR
Beylikdüzü’nde geri dönüşebilir atık toplama ve toplanan atıkların geri dönüşüme katkı sağlamasında büyük oranda başarı sağlayan Beylikdüzü Belediyesi, çevre bilincini küçük yaşta aşılamak adına Pazartesi, Salı, Çarşamba ve Perşembe günleri ilçedeki tüm okullarda düzenli olarak eğitim veriyor.
Ayrıca, Beylikdüzü sakinleri Beylikdüzü Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Müdürlüğü’nün belirli yerlere yerleştirdiği atık kağıt, plastik ve metal toplama kutuları sayesinde evdeki geri dönüşebilir atıkları bırakabiliyorlar. Atık yağlar içinse, Belediye’nin 444 0939 numaralı ücretsiz hattını arayarak, Salı ve Perşembe günleri atık yağları teslim edebiliyorlar.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

İstanbul haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının İstanbul ilinden Beylikdüzü’nde Geri Dönüşüm Eğitimleri hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 23 Ekim 2015 tarihinde saat 12 06’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Beylikdüzü’nde Geri Dönüşüm Eğitimleri haberi güncellenecektir.

  İSTANBUL YOL DURUMU
  İstanbul3 DERECE
  Yol durumu »
  İSTANBUL NAMAZ VAKİTLERİ
  23 Ağustos 2017, Çarşamba
  • İmsak
   04:23
  • Guneş
   06:14
  • Öğle
   13:18
  • İkindi
   17:04
  • Akşam
   20:00
  • Yatsı
   21:36
  Diğer iller için Namaz Vakitleri »
  Sayfa Başı