İSTANBUL HABERLERİ

Beylikdüzü’nde Artık Kadınların Da Parkı Olacak

IHA
15.09.2015 - 12:15Son Güncelleme :

BEYLİKDÜZÜ BELEDİYESİ, İLÇENİN YÜZÖLÇÜMÜNDE GENİŞ YER TUTAN PARK BAHÇE ALANLARINA “KADIN” TEMASI İLE BİR YENİSİNİ EKLİYOR.

IHA

Beylikdüzü Belediyesi, yeşil alanları uygun temalar ile buluşturmak için projeler geliştiriyor. Park ve Bahçeler Müdürlüğü ve Yıldız Teknik Üniversitesi Öğretim Görevlisi Prof. Dr. Mustafa Var tarafından geliştirilen kadınların bir araya gelip, hayatı paylaşabilecekleri bir park tasarımı üzerine çalışıyor. Parkın 2016 yılında hizmete açılması bekleniyor.
Kadınların sosyalleşebileceği, bir araya gelebilecekleri, sorunlarını paylaşabilecekleri, sevinç ve üzüntülerini anlatabilecekleri doğal bir park ortamı oluşturmak üzere bir park tasarlayan Beylikdüzü Belediyesi, ilçenin yüz ölçümünde geniş yer tutan park bahçe alanlarına “kadın” teması ile bir yenisini daha ekliyor. 5 bin 42 metrekarelik alana tasarım yapılan “Kadın Dayanışma ve Kültür Parkı”nın, Fatih Sultan Mehmet Caddesi ile 234. Sokak’a cephe olup ana giriş Fatih Sultan Mehmet Caddesi’nden verilmesi planlanıyor. Ev hanımları ya da iş kadınlarına rutin ortamlarından uzaklaşarak deşarj olabilecekleri yeni bir imkan sunan projeye göre bina içerisinde danışma, yönetim, çalışma ofisleri, ortak çalışma ya da toplantıların yapılabileceği salon ile kafeterya işlevine sahip oturma mekanları tasarlandı ve bu mekanların yeşil alana cephesi var. Ayrıca boydan boya konulacak fıskiyeli havuz da alana ferahlık katacak.
DOĞASIYLA GÖRSEL BİR ŞÖLEN
İçi ve dış mekanın tamamen fonksiyonel bir şekilde tasarlandığı projede kadınların uygun iklim koşullarında dışarıda oturabilecekleri, dinlenebilecekleri, sergi alanları da yer alıyor. Bu alanlar ayrıca gösteri, tören, yemek, toplantı gibi çeşitli organizasyonlara da olanak tanıyacak. Ana girişten itibaren ilkbahardan sonbahara kadar dört mevsim, parkı güzel gösterebilecek Prunus Serrulata Kanzan, Lagestroemia İndica, Cercis Siliquastrum, Magnolia gibi çiçek güzelliği olan ağaçlar mekanı vurgulayacak. Palmiyeler ve Akçaağaçlar farklı bir hava sunacak. Girişte 9 adet otomobil için 45 derecelik otopark da mevcut olacak.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

İstanbul haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının İstanbul ilinden Beylikdüzü’nde Artık Kadınların Da Parkı Olacak hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 15 Eylül 2015 tarihinde saat 12 15’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Beylikdüzü’nde Artık Kadınların Da Parkı Olacak haberi güncellenecektir.

İSTANBUL YOL DURUMU
İstanbul3 DERECE
Yol durumu »
İSTANBUL NAMAZ VAKİTLERİ
21 Kasım 2017, Salı
 • İmsak
  06:05
 • Guneş
  07:51
 • Öğle
  13:01
 • İkindi
  15:32
 • Akşam
  17:49
 • Yatsı
  19:23
Diğer iller için Namaz Vakitleri »
Sayfa Başı