İSTANBUL HABERLERİ

Beylikdüzü Belediyesi’nden Kadın Erkek Eşitliğine Duyarlı Çalışma

IHA
17.08.2015 - 10:51Son Güncelleme :

BEYLİKDÜZÜ BELEDİYESİ MECLİS ÜYELERİ ODUNPAZARI BELEDİYESİ’NİN "TOPLUMSAL CİNSİYETE DUYARLI BÜTÇELEME” ÇALIŞMASI İLE BURSA NÜLİFER BELEDİYESİ’NİN KADIN ERKEK EŞİTLİĞİ HUSUSUNDAKİ ATILIMLARINI İNCELEMEK AMACIYLA İLGİLİ EKİPLERİ ZİYARET ETTİ.

IHA

Beylikdüzü Belediyesi Meclis Üyeleri Odunpazarı Belediyesi’nin "Toplumsal Cinsiyete Duyarlı Bütçeleme” çalışması ile Bursa Nülifer Belediyesi’nin kadın erkek eşitliği hususundaki atılımlarını incelemek amacıyla ilgili ekipleri ziyaret etti.
Beylikdüzü Belediyesi, Eskişehir ve Bursa’daki ilçe belediyelerinin çalışmalarını yakından takip için hareket geçti. Beylikdüzü Belediyesi’ni temsilen yola çıkan Kadın Erkek Eşitliği Komisyon Üyeleri ve Belediye Meclis Üyeleri Durmuş Şahin, Nazife Figen Karahan, Muazzez Deniz Çakıroğlu ile Kadın ve Aile İşleri Müdürü Muazzez Akbaba Odunpazarı Belediyesi’ni, Nülifer Belediyesi’ni ve Eskişehir Büyükşehir Belediyesi’ni ziyaret etti. Ziyaretin sebebi ise Odunpazarı Belediyesi ve Nülifer Belediyesi’nin “Toplumsal Cinsiyete Duyarlı Bütçeleme” çalışması ile detaylı şekilde incelemekti. Odunpazarı ekibiyle bir araya gelen Beylikdüzü ekibi kafa kafaya vererek verimli bir toplantı gerçekleştirdi ve çalışmayı enine boyuna inceledi. Eskişehir Büyükşehir Belediye Başkanı Yılmaz Büyükerşen’le de bu kapsamda bir görüşme gerçekleştirildi.
Odunpazarı Belediye Başkanı Av. Kazım Kurt’u ve Nülifer Belediye Başkanı Mustafa Bozbey’i ziyaret eden Beylikdüzü Belediyesi heyeti, Odunpazarı ve Nülifer Belediyelerinin Stratejik Planı içinde yer alan “Toplumsal Cinsiyete Duyarlı Bütçeleme” çalışmasını Beylikdüzü’ne de uygulayacaklarını, kadın ve erkek eşitliği için uygun olacak her türlü platformu sağlamaya çalışacaklarını belirtti. Özellikle kadınların çeşitli sebeplerle yaşadıkları maddi ve manevi tahribatların engellenerek onlara bir istihdam ortamı sunmak için çalışacaklarını vurguladı. Odunpazarı Belediyesi’nin bu çalışmasını örnek bir adım olarak gördüklerini söyleyen Beylikdüzü Belediyesi ekibi, emeği geçen herkese de teşekkür etti.
TOPLUMSAL CİNSİYET EŞİTLİĞİNE VURGU
Görüşmeler esnasında ayrıca Odunpazarı Belediye Başkanı Av. Kazım Kurt, stratejik planlarla toplumsal cinsiyet eşitliği ve engelli çalışmaları hususunda kurumsal çalışmalar gerçekleştirdiklerini, toplumsal cinsiyet eşitliği yaklaşımının yaygınlaştırılacağını ifade etti. Beylikdüzü Belediyesi Belediye Meclis Üyeleri ise Beylikdüzü Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu’nun Beylikdüzü’nü Batı İstanbul’un Başkenti yapma vizyonunu toplumun her kesimi kalkındıracak uygulamalarla ve toplumsal eşitlik ilkesini gerçekleştirerek sağladığını kaydetti. Ayrıca görüşmelerde Beylikdüzü Belediyesi’nin 2015 Mart ayı Meclis Toplantısı’nda görüşülen Strateji Planlama Müdürlüğü’nden gelen ve Başkanlık Makamı’na sunulan Kadın-Erkek Eşitlik Şartı maddesinin de imzalandığı ve buna göre Avrupa standartlarında düzenlenmesi öngörülen, kadın istihdamı projesinin başlaması kararının alındığı belirtildi. Toplumsal Cinsiyete Duyarlı Bütçeleme, Beylikdüzü Belediyesi’nin bütün müdürlüklerinin 2016 yılı bütçesine konularak eşitlik şartının gereğinin yerine getirilebilmesi için de ilk adım atılmış oldu.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

İstanbul haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının İstanbul ilinden Beylikdüzü Belediyesi’nden Kadın Erkek Eşitliğine Duyarlı Çalışma hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 17 Ağustos 2015 tarihinde saat 10 51’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Beylikdüzü Belediyesi’nden Kadın Erkek Eşitliğine Duyarlı Çalışma haberi güncellenecektir.

İSTANBUL NAMAZ VAKİTLERİ

17 Aralık 2017, Pazar
 • İmsak
  06:27
 • Guneş
  08:16
 • Öğle
  13:11
 • İkindi
  15:31
 • Akşam
  17:45
 • Yatsı
  19:22
Sayfa Başı