"Güzin Abla" hakkında bilgiler ve tüm köşe yazıları Hürriyet Yazarlar sayfasında. "Güzin Abla" yazısı yayınlandığında hemen haberiniz olması için Hürriyet'i takip edin.
Güzin Abla

Beylikdüzü Barınağı’na 17 kulübe yapıldı

Beylikdüzü Hayvan Barınağı, ‘Kulübe Şenliği’ne ev sahipliği yaptı. Onlarca gönüllünün çocuklarıyla birlikte katıldığı şenlikte kulübeler inşa edildi, yemekler dağıtıldı, mama ve su kapları ile kedi odaları temizlendi.

Beylikdüzü Hayvan Barınağı, 10 Mart Pazar günü ‘Kulübe Şenliği’ne ev sahipliği yaptı.
Whiskas&Pedigree ve Mudo’nun yılbaşı takvimi satışından elde ettiği geliri bağışlamasıyla düzenlenen etkinlikle, barınakta yaşamak zorunda kalan hayvanlar için 17 adet kulübe yapıldı.
Onlarca gönüllünün çocuklarıyla birlikte katıldığı şenlikte kulübeler inşa edildi, yemekler dağıtıldı, mama ve su kapları ile kedi odaları temizlendi.
Yavrular ile yaşlı ve hasta köpekler için özel mamalar da hazırlayan gönüllüler, gün boyunca hayvanlarla yakından ilgilendi.
Çocuklar için de verimli bir atölye çalışması fırsatı sunan etkinliğin ikincisi, yarın yine Beylikdüzü Hayvan Barınağı’nda gerçekleştirilecek.
Barınak yararına düzenlenen etkinlik hakkında konuşan hayvan hakları savunucusu Kebire Bozkurt, etkinliğe destek veren Whiskas&Pedigree ve Mudo dışında Teknik Alüminyum AŞ., Ikea, Dyo Boya, Viko Elektrik, Tempo Lojistik ve Sırkim’e teşekkür ederek şunları söyledi:
“Hayvanlar için bir şeyler yapmak isteyen çok kişi olduğunu biliyorum. Bir şekilde bu yardımları hem sistemli yapmalı hem de birlikten kuvvet doğuracak şekilde organize olmalıyız. Beylikdüzü Barınağı’nda düzenlediğimiz etkinlik, bir şenliğe dönüştü. Yaklaşık 70 gönüllü, çocuklarıyla birlikte harika bir işe imza attı. 16 Mart’ta yeniden orada olacağız ve bu kez daha büyük bir kalabalıkla barınağın tüm ihtiyacına yanıt vereceğiz. Sonraki aşama ise barınakta yaşamak zorunda olan canları yuvalandırmak olacak. Dileğimiz, tüm canların hak ettikleri sıcak yuvalara
kavuşması.”
Tüm kişi ve kurumlardan barınaklara yardım için duyarlı olmalarını beklediklerini de ifade eden Bozkurt, “Bahar ayları yaklaşıyor. Kene-pire ilaçlamasına ihtiyaç olacak. Gönüllülerden bu konuda da destek bekliyoruz” dedi.
Barınaklara destek olmak ve yarınki etkinlik hakkında detaylı bilgi almak için 0555 422 88 95 no’lu telefonu arayabilirsiniz.

Sokak hayvanlarının toplanıp ıssız ormanlara atılmasına yol açacak olan yeni yasa düzenlemesi gerçekleşmeden, herkesin barınaklara destek olması, gönüllülerin artması, mama ve ilaç yardımı yapması, burada görüldüğü gibi kulübe yaptırması çok çok önemli. Tüm hayvansever dostlarımıza sesleniyorum...

X