« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Beyler, toplantı bitmiştir

Geçen hafta kamuoyu önünde istifaya davet ettiği Helvacı, Yalçınkaya ve Eşkinat’tan olumsuz yanıt alan G.Saray Başkanı, Helvacı’yı ikinci başkanlık görevinden aldı.

Ali Naci KÜÇÜK
SON GÜNCELLEME

GALATASARAY Yönetim Kurulu’ndaki derin kriz dün de çözülemedi...  Sarı kırmızılı camianın günlerdir merakla beklediği yönetim kurulu toplantısı dün akşam Mecidiyeköy’deki kulüp binasında yapıldı. Gergin bir havada geçen toplantının açılış konuşmasını yapan başkan Adnan Polat, geçtiğimiz cuma günü basın toplantısıyla istifaya davet ettiği Mehmet Helvacı, Doğan Yalçınkaya ve Vedat Eşkinat’a, bu çağrısını hatırlatıp, yönetimden ayrılmalarını istedi. Üç yönetici de olumsuz yanıt verince Polat, Hürriyet’in cumartesi günü duyurduğu Helvacı’yı ikinci başkanlık görevinden alma operasyonuna başladı.

Haşhaş, genel sekreter

“Galatasaray için görev değişimi vakti. Bize inananlarla yola devam edeceğiz” diyen Adnan Polat, ikinci başkanlık görevini Mehmet Helvacı’dan alıp, Işın Çelebi’ye vermek istediğini açıkladı. Bu teklife en başta Çelebi şaşırdı, çünkü Polat’ın böyle bir girişimde bulunacağından haberi yoktu. Hiçbir yöneticinin itiraz etmemesi üzerine Çelebi, genel sekreter olarak girdiği toplantıdan ikinci başkanlık unvanıyla ayrıldı. Çelebi’den boşalan genel sekreterlik görevine de Ali Haşhaş getirildi.

Başkan Adnan Polat’ın bu hamlesine karşılık gecikmedi... Geçen haftaki yönetim kurulu toplantısında Polat’a rest çeken Mehmet Helvacı’nın ekibinde yer alan Vedat Eşkinat, “Biz her toplantıya katılacağız” dedi. Polat da altta kalmadı ve şu sözlerle toplantıya nokta koydu: “Beyler, toplantı bitmiştir.”

Tehdit gibi açıklama

Helvacı, Eşkinat ve Yalçınkaya üçlüsü bu sözlerin ardından toplantı odasını terk ederken, Polat ve diğer üyeler bir süre daha içeride kalıp durum değerlendirmesi yaptı. Ancak Helvacı’nın kulüp binasından çıkarken gazetecilere, “Bugün itibariyle artık ikinci başkan olmadığım için bir takım yükümlülükler, sıkıntılar omzumdan kalktı. Artık sizlerle Galatasaray hakkında daha rahat sohbet edeceğiz” şeklinde açıklama yapması bir tehdit olarak yorumlandı.

 Tek cümlelik açıklama

GALATASARAY Kulübü, yönetim kurulundaki görev değişikliğini, resmi siteden yaptığı tek cümlelik açıklamayla duyurdu: “Bugün toplanan Yönetim Kurulumuz, görev değişikliği yaparak 2. Başkanlığa Sayın Işın Çelebi’yi, Genel Sekreterliğe Sayın Ali Haşhaş’ı getirmiştir.”

CANLI SKOR CEBİNDE!

Cep telefonunuza Spor Arena uygulamasını gönderelim.

SMS GÖNDERİLDİ!

Cihazınıza özel bağlantı linki sms ile gönderildi. Lütfen smslerinize bakınız.

Bunları da Beğenebilirsiniz