ANKARA HABERLERİ

‘Beyin pili’ için günde 17 saat çalışıyor

AA
29.06.2017 - 15:38Son Güncelleme :

Sağlığına kavuşması için ‘beyin pili’ takılması gereken Parkinson hastası 39 yaşındaki Yaşar Cantemur, ameliyatın 68 bin liralık masrafını karşılayabilmek için çabalıyor.

AA

Günde yaklaşık 17 saat çalışan iki çocuk sahibi Cantemur, gündüz saatlerinde bekçilik ve işportacılık yapıyor akşamları ise restoranlar önünde mendil satıyor. Cantemur, yaşadıklarını şu sözlerle anlatıyor:
“Her üç saatte bir ilaç içmek zorundayım, yoksa el, ayak ve kollarıma hakim olamıyorum. 68 bin liralık ameliyatı devletin karşılaması için hastalığımın belli bir evreye gelmesi gerekiyormuş. Şu anda sırada çok kişi olduğu bilgisi verildi. Bana verilen raporda da 'Parkinson hastalığı mevcuttur' diye yazıyor. 2011'den sonra daha da ilerledi. Hastalığa bağlı engellilik yüzde 40'tı, şimdi yüzde 60'a çıktı. Devamlı ilerliyor, virüs gibi yayılıyor. Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan'a, Sağlık Bakanımız Recep Akdağ'a bana yardımcı olması için sesleniyorum. Ben, bugüne kadar hiç maddi yardım istemedim. Sayın Cumhurbaşkanım ve Bakanım, bana yardımcı olunursa, ameliyatın bütün borçlarını gücüm, sağlığım yerine geldiğinde ödemeyi şart getiriyorum. Ben sadece sağlığımı istiyorum ki çocuklarımın, ailemin başında durabileyim. Rabbime her zaman 'Beni kimseye düşürme.' diye yalvardım."
İyileştikten sonra en çok yapmak istediği şeyin çocuklarıyla özgürce zaman geçirmek olduğunu dile getiren Cantemur, "En çok istediğim şey, iki çocuğumun elinden tutarak bir sahilde yürüyebilmek. Çünkü, bu halimle çocuklarımın ellerini dahi tutamıyorum" dedi. 

Yasal Bilgilendirme

Ankara haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Ankara ilinden ‘Beyin pili’ için günde 17 saat çalışıyor hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 29 Haziran 2017 tarihinde saat 15 38’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça ‘Beyin pili’ için günde 17 saat çalışıyor haberi güncellenecektir.


  ANKARA YOL DURUMU
  Ankara1 DERECE
  Yol durumu »
  ANKARA NAMAZ VAKİTLERİ
  20 Ekim 2017, Cuma
  • İmsak
   05:18
  • Guneş
   06:57
  • Öğle
   12:44
  • İkindi
   15:46
  • Akşam
   18:11
  • Yatsı
   19:38
  Diğer iller için Namaz Vakitleri »
  Sayfa Başı