Beyefendi'ye üç tür adam gider

Hürriyet Haber
19 Mayıs 2000 - 00:00Son Güncelleme : 19 Mayıs 2000 - 00:01

GÜNİZ Sokak'taki karşılama töreninde İlhan Kesici de vardı. DPT eski Müsteşarı, ANAP eski milletvekili. Demirel Ailesi'nin damadı. Kesici siyasette yeni oluşum için Türkiye'yi dolaşıyor uzun zamandır. üniversitelerde, işadamı örgütlerinde, uluslararası toplantılarda konferanslar, paneller.

Kesici'ye de ‘‘Süleyman Demirel bundan sonra ne yapacak?’’ diye sordum. ‘‘Bunun cevabını bilmiyorum gerçekten. Ama önümüzdeki kısa süre için ne tür bir resim olacağını tahmin edebilirim’’ diyor. ‘‘Süleyman Bey'e şimdi üç tür adam gider. Sonbahara kadar böyle olur’’ diye başlıyor ve üç türü şöyle açıklıyor:

- Bu tür der ki Beyefendi kaldırın şapkayı Diyarbakır'da 300 bin, Edirne'de 500 bin kişi ayakta... Düşün önümüze!

- Bu tür de der ki Beyefendi siz ulaslararı devlet adamı kimliği kazanmış konumdasınız. Bu dünyada ve Türkiye'de en yüksek mertebe. Aman günlük politikaya bulaşarak bu taca halel gelmesin. Demirel'in bu tür arkadaşları çoktur. Bunlar siyasetin içinden olmayan dostlarıdır. Saat tamircisinden, köy muhtarına, holding başkanına kadar.

- Üçüncü grup insan türü de ikincide belirtilen görüşü paylaşıp söylemekle birlikte devam eder. Tacınıza katiyen halel getirmeyin ama Türkiye'de siyaset kendiliğinden düzene girmiyor. Bir büyük gücün ki sizsiniz bir münasebetle buna el atması lazım. derlenip toparlanması istikametinde el atmanız lazım. Bizzat parti genehl başkanı olmayın ama Türkiye'ye bazı çağrılarda bulunun. Sonra da bir takım aktörlere yeni çıkacak olanlara bir bakın en münasibi kimse ona el verin...

İlhan Bey'e diyorum ki ‘‘Siz de yeni siyasi oluşum için çaba gösterenlerdensiniz. Demirel size el verir mi?’’

El cevap: El verir mi bilemem ama koca Süleyman Bey'in desteğine talip olunmaz mı?

Etiketler:


    EN ÇOK OKUNANLAR

      Sayfa Başı