İZMİR HABERLERİ

Beydağ'ın köylerinde dış politikayı eleştirdi

DHA
28.03.2017 - 12:09Son Güncelleme :
DHA

CHP İzmir Milletvekili Aytun Çıray, Beydağ ve köylerine yaptığı referandum ziyaretinde hemşerileriyle buluştu. Beydağ’ın kendisi için özel bir yeri olduğunu belirten Çıray, ana-baba topraklarına yaptığı bu gezinin kendisi için tam bir moral aşısı olduğunu söyledi.

CHP İzmir Milletvekili Aytun Çıray, şunları söyledi:

“Bayındır’dan Ödemiş’e, Tire’den Beydağ’ına kadar bütün ana-ata toprağımdaki kardeşlerimin AKP iktidarının, Devlet Bahçeli’nin ülkücü hareketin mirasına ve bugününe ihanet eden 180 derecelik dönüşüyle önümüze getirdiği bu anayasa paketinin Türk milletini nasıl derin bir uçuruma sürükleyeceğini anladıklarını gördüm. Avrupa ve süper güçler, Kıbrıs Barış Harekatı'nda ve 1 Mart Teskeresi'nde meclisin kendi planlarına engel olduğunu gördüler. TBMM onların kurdukları her tuzağı bozdu. Türk milletinin çıkarlarına ters düşen her planın çöp tenekesine boylamasını sağladı. Buna çare bulmak için Türk milletinin iradesinin kutsal tecelli evini battallaştırmaya karar verdiler. Her açıdan kendi rehineleri olan bir tek adam rejiminin kendi hedefleri için çok uygun olduğuna karar verdiler. İşte bunun için 'one minute' tiyatrosu gibi yeni tiyatroları sahneye koydular. Milleti bu kez aldatmak için yeterli malzemesi olmayan AKP iktidarına yeni kandırma cephanesi vermek istediler. Sonuç olarak bu millet Tayyip Bey'e her şeyi verdi ama yetinmiyor. Dur durak bilmiyor. Bunlar içerde herkese efeleniyor. Dışarıda herkesten dayak yiyorlar. İsrail'e güya 'one minute' çekip sonra elli yıldır kapısında bekledıği OECD üyeliğine 'ok' diyorlar. Dört milyon Suriyeli'ye 25 milyar harcayıp sizlerin refah ve mutluluğunu feda ediyorlar.

İZMİR, (DHA)

FOTOĞRAF

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

İzmir haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının İzmir ilinden Beydağ'ın köylerinde dış politikayı eleştirdi hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 28 Mart 2017 tarihinde saat 12 09’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Beydağ'ın köylerinde dış politikayı eleştirdi haberi güncellenecektir.

Sayfa Başı