Gündem Haberleri

GÜNDEM

  Beyaz Toros'un bagajında Ankara'ya postalarlar

  Özge EĞRİKAR/İSTANBUL - Özgür ALTUNCU-Taner YENER / DHA
  21 Ekim 2015 - 21:21Son Güncelleme : 21 Ekim 2015 - 21:24

  HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş, dün Okmeydanı’nda bir düğün salonunda HDP İstanbul İl Başkanlığı’nın dayanışma kahvaltısına katıldı. Demirtaş, daha sonra İstanbul Adalet Sarayı’na giderek, Ankara’daki bombalı saldırıyı adliye önünde protesto ettikleri için haklarında soruşturma başlatılan avukatlara destek verdi.

  Demirtaş, konuşmasında Başbakan Davutoğlu’nun ‘Beyaz Toros’ açıklamasına şu sözlerle tepki gösterdi:

  “‘Gittiğimiz gün kontrgerilla sizi her gün Beyaz Toroslarla infaz eder’ diyerek halkı tehdit ediyor. Bu zavallılıklarının göstergesidir. Halkın duygularını okuyamayan, sokağın dilini hissetmeyen biri ülkeyi yönetebilir mi? Sen gidip Van'da Beyaz Toros'tan söz edersen, Vanlılar sana 1 Kasım'da öyle bir cevap verir ki, seni o beyaz Toros'un bagajına kapatıp, Ankara'ya postalarlar. Sonuçlar ortaya çıktığında ne demek istediğimi daha iyi anlarsın. Bizim başımıza gelenlerin çeyreği MHP ve AKP’nin başına gelseydi şu ana kadar 50 defa içsavaş çıkardı. Buna rağmen barış ve kardeşlik diyoruz.”

  AVUKATLARA CÜBBELİ DESTEK

  Demirtaş, daha sonra İstanbul Adalet Sarayı’na giderek, Ankara’daki bombalı saldırıyı adliye önünde protesto ettikleri için haklarında soruşturma başlatılan avukatlara destek verdi. Daha önce avukatlık yapan ve dünkü ziyarette avukat cübbesi giyen Demirtaş, İstanbul Barosu ziyaretinde, savunma ve yargı üzerindeki baskılara dikkat çekmek ve avukatlarla dayanışma için burada olduklarını belirtti.  

  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı