Dünya Haberleri

  Beyaz Saray'dan yalanlama geldi: Bunu söylemek sorumsuzluktur

  WASHINGTON (AA)
  17.02.2017 - 20:13 | Son Güncelleme:

  ABD Başkanı Donald Trump’ın ülkedeki yasa dışı göçmenleri yakalamak için 11 eyalette Ulusal Güvenlik birliklerini harekete geçirmeye hazırlandığı iddia edildi. Beyaz Saray Sözcüzü Sean Spicer ise gazetecilere yaptığı açıklamada bu iddiayı yalanlayarak “Bu doğru değil. Bunu söylemek sorumsuzluktur.” dedi.

  The Associated Press’in haberine göre, Trump yaklaşık 100 bin güvenlik görevlisinin yasa dışı göçmenleri yakalaması için tasarı hazırlıyor. 

  Trump’ın özellikle Meksika sınırındaki eyaletlerde görevlendirmeyi düşündüğü güvenlik birimlerinin, Kaliforniya, Arizona, New Mexico, Teksas, Oregon, Nevada, Utah, Colorado, Oklahoma, Arkansas ve Louisiana eyaletlerinde yasa dışı göçmenleri yakalamaya çalışacağı kaydedildi. 

  - BEYAZ SARAY İDDİAYI YALANLADI 

  Beyaz Saray Sözcüzü Sean Spicer gazetecilere yaptığı açıklamada iddiayı yalanlayarak “Bu doğru değil. Bunu söylemek sorumsuzluktur.” dedi. 

  Spicer “Keşke bunu yayınlamadan önce bana sorsaydınız. Sonuç olarak ne olacağını bilmiyorum, fakat bu iddia edilen şeyin olmayacağını biliyorum. Bu Beyaz Saray’a ait bir belge değil." ifadesini kullandı. 

  Etiketler: ABD
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı