Gündem Haberleri

  Beyaz Saray'dan Taksim olaylarıyla ilgili önemli açıklama

  Hürriyet Haber
  12.06.2013 - 02:19 | Son Güncelleme:

  Beyaz Saray'dan yapılan açıklamada, "İfade özgürlüğü haklarını kullanan bireyleri cezalandırma yönündeki herhangi bir girişimden ve herhangi bir tarafın şiddeti provoke etmeye yönelik çabalarından kaygılıyız. Bugünkü olayların, durumun diyalog yoluyla çözüme kavuşturulması ihtiyacını pekiştirdiğine inanıyoruz" ifadesi kullanıldı.

  Beyaz Saray Ulusal Güvenlik Konseyi Sözcüsü Caitlin Hayden, yaptığı yazılı açıklamada, Türkiye'deki olayları kaygıyla izlemeye devam ettiklerini ve barışçıl protesto hakları da dahil olmak üzere ifade ve toplanma özgürlüğünden yana olmayı sürdürdüklerini kaydetti.

  Beyaz Saraydan Taksim olaylarıyla ilgili önemli açıklama Avrupa Parlamentosu’nda Gezi ile ilgili flaş gelişme

  Hayden, açıklamasında şunları belirtti:

  "İfade özgürlüğü haklarını kullanan bireyleri cezalandırma yönündeki herhangi bir girişimden ve herhangi bir tarafın şiddeti provoke etmeye yönelik çabalarından kaygılıyız. Bugünkü olayların, durumun diyalog yoluyla çözüme kavuşturulması ihtiyacını pekiştirdiğine inanıyoruz. Daha önce de söylediğimiz gibi Türkiye'nin uzun süreli istikrarı, güvenliği ve refahını en iyi garanti altına almanın yolunun, ifade, toplanma ve dernek kurma gibi temel özgürlükleri ve özgür ve bağımsız bir medyayı onaylamaktan geçtiğine inanıyoruz. Türkiye'nin ABD'nin yakın dostu ve müttefiki ve Türk yetkililerin bu temel özgürlükleri onaylayacağını umuyoruz."

  Beyaz Saraydan Taksim olaylarıyla ilgili önemli açıklama Beyaz Saraydan Taksim olaylarıyla ilgili önemli açıklama Beyaz Saraydan Taksim olaylarıyla ilgili önemli açıklama
  Işıkları söndürdüler Güne gider gibi eyleme Sanki Türkiye'ye sıkıldı

  Etiketler:
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı