Spor Haberleri

« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Beyaz mendilli protesto

Sarı kırmızılılar, bugünkü genel kurulda değiştirilmeye çalışılan 58. maddeye beyaz mendil sallayıp, ıslık çalarak dikkat çektiler. Stadı dolduran taraftarlar ayrıca “Fenerbahçe kümeye” diye bağırdılar.

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME

DÜN akşam Türk Telekom Arena’da alışılmadık bir protesto eylemi vardı. G.Saray taraftarı, bugün yapılacak olan TFF Genel Kurulu’nda değişmesi beklenen Futbol Disiplin Talimatı’nın 58. maddesiyle ilgili protesto eyleminde bulundu. Şike ve teşvik olaylarına karışan takımların küme düşürülmesini öngören maddenin değiştirilmesine tepki gösteren taraftarlar, A.Gücü maçının 58. dakikasında beyaz mendiller sallayıp, ıslıklar çalarak tepkilerini dile getirdiler.

6 dakika ekrana yansıtılmadı

Beyaz mendilli protesto 58. dakikadan 64. dakikaya kadar ekrana yansıtılmadı. Bu 6 dakika içerisinde sadece 2 kez anlık görüntü verildi. Ancak protestolar daha sonra Maraton programında görüntüleriyle yayınlandı. Sarı kırmızılılar, “Fenerbahçe kümeye” diye tezahürat yaptı. Buna karşılık, zor bir dönemden geçen A.Gücü’ne alkışlarla ve pankartlarla destek verdiler.


Bunları da Beğenebilirsiniz