KOCAELİ HABERLERİ

Beyaz Kalpler’in Öğrencilerinden Aşure İkramı

IHA
29.10.2015 - 09:43Son Güncelleme :

KOCAELİ BÜYÜKŞEHİR BEYAZ KALPLER ÖĞRENCİLERİ, KENDİ ELLERİYLE YAPTIKLARI AŞURELERİ ARKADAŞLARINA İKRAM ETTİLER.

IHA

Beyaz Kalpler Mutfağı’nda eğitim alan öğrenciler, kendi yaptıkları aşureleri arkadaşlarına ikram etti.
Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Sağlık ve Sosyal Hizmetler Dairesi Başkanlığı Sosyal Hizmetler Şube Müdürlüğü’ne bağlı olarak faaliyet gösteren Beyaz Kalpler öğrencileri tarafından Muharrem ayı nedeniyle aşure ikram edildi.
Sosyal Hizmetler Şube Müdürlüğü tarafından Kocaeli’de ikamet eden 12-18 yaş aralığında sosyal risk grubundaki gençlere yönelik hizmet veren Beyaz Kalpler Eğitim ve Gelişim Merkezi faaliyetlerini aralıksız sürdürüyor. Beyaz Kalpler’in mutfak bölümü öğrencileri eğitmenleri gözetiminde Beyaz Kalpler personeli, burada eğitim gören tüm öğrenci arkadaşlarına ve misafirlere Muharrem ayı vesilesiyle kendi elleriyle yaptıkları aşurelerden ikram etti.
Mutfak bölümü öğrencileri Kocaeli Büyükşehir Belediyesi’nin iştiraklerinden Antikkapı tarafından işletilen bölümde "Aşçı Yardımcılığı" ve "Servis Elemanlığı" eğitimi de alıyor. Öğrenciler okul dışı zamanlarını burada değerlendirerek, bir yandan meslek sahibi oluyor, diğer taraftan sosyalleşiyor.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Kocaeli haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Kocaeli ilinden Beyaz Kalpler’in Öğrencilerinden Aşure İkramı hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 29 Ekim 2015 tarihinde saat 09 43’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Beyaz Kalpler’in Öğrencilerinden Aşure İkramı haberi güncellenecektir.

Sayfa Başı