KOCAELİ HABERLERİ

Beyaz Kalpler’in Öğrencileri Hyundai’da Uygulamalı Eğitim Aldı

IHA
24.10.2015 - 11:51Son Güncelleme : 24.10.2015 - 11:52

KOCAELİ BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ BEYAZ KALPLER ÖĞRENCİLERİ HYUNDAİ FABRİKASINI GEZDİ.

IHA

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Beyaz Kalpler Eğitim ve Gelişim Merkezi öğrencileri, Hyundai Otomotiv Fabrikası’nı gezdi.
Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Sağlık ve Sosyal Hizmetler Dairesi Başkanlığı Sosyal Hizmetler Şube Müdürlüğü Beyaz Kalpler Eğitim ve Gelişim Merkezi’nin Elektrik Pano Monitörlüğü kursu öğrencileri, mesleki işletme ziyaretleri kapsamında Hyundai Otomotiv Fabrikası’nı ziyaret etti.
Beyaz Kalpler Eğitim ve Gelişim Merkezi Elektrik Pano Monitörlüğü kursu öğrencileri, aldıkları mesleki eğitimin uygulamasını yerinde gördü. Beyaz Kalpler öğrencilerinin uygulamalı eğitim etkinliğine ev sahipliği yapan Hyundai Otomotiv Fabrikası yetkilileri, öğrencilerin uygulamalı eğitimlerine eşlik ederek fabrikanın üretim, montaj ve özellikle elektrikle ilgili bölümlerinde öğrencilere mesleki bilgiler aktardı.
Beyaz Kalpler öğrencilerinin gerçekleştirdiği ziyarette firma yöneticileri sektörle ilgili bilgi ve birikimlerini öğrencilerle paylaştı. Öğrenciler gördükleri, merak ettikleri, ilgilerini çeken konularda soru sorarken, yetkililer de ilgiyle cevapladı. Ziyaret, öğrencilerin kendilerini hem mesleki anlamda, hem de kişisel olarak geliştirmelerine vesile oldu. Sektörel gezi "Beyaz Kalpler" öğrencilerine aldıkları mesleki eğitimle birlikte yeni ufuklar açılmasına imkan sundu.
Beyaz Kalpler öğrencileri gerçekleştirilen ziyaretten oldukça memnun oldu. Öğrenciler, “Aldığımız eğitimler sayesinde bizlerde ilerde meslek sahibi olarak, kurumsallaşmış firmalarda görev almayı çok isteriz. Bizlere bu tür ziyaretler farklı ufuklar açıyor. Bu konuda bize yardımcı olan Kocaeli Büyükşehir Belediyesi’ne, eğitmenlerimize teşekkür ediyoruz” dedi.
Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Beyaz Kalpler Eğitim ve Gelişim Merkezi’nde eğitim alacak 12-18 yaş arasındaki sosyal risk grubunda bulunan çocuklar, uzman personel tarafından saha çalışması yapılarak bulunuyor. Bir aylık inceleme süresince psikolog ve sosyologlar tarafından çocukların aileleri ve sosyal çevreleri ile görüşmeler gerçekleştiriliyor. Bir yıl süre ile merkezden eğitim alabilen gençlerin toplum içerisinde daha etkin ve faydalı hale gelebilmeleri amaçlanıyor. Beyaz Kalpler’de öğrenciler drama, aşçı yardımcılığı, servis elemanlığı, değerler eğitimi, cam boncuk, ritim, spor gibi birçok alanda boş zamanlarını değerlendirerek, hem öğreniyor, hem de kaliteli ve keyifli zaman geçiriyor.
Proje Kocaeli Büyükşehir Belediyesi öncülüğünde, Kocaeli Valiliği, İl Milli Eğitim Müdürlüğü, Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü, THK, İl Emniyet Müdürlüğü ve İl Müftülüğü organize bir şekilde yürütülüyor.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Kocaeli haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Kocaeli ilinden Beyaz Kalpler’in Öğrencileri Hyundai’da Uygulamalı Eğitim Aldı hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 24 Ekim 2015 tarihinde saat 11 51’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Beyaz Kalpler’in Öğrencileri Hyundai’da Uygulamalı Eğitim Aldı haberi güncellenecektir.

  KOCAELİ NAMAZ VAKİTLERİ
  22 Eylül 2017, Cuma
  • İmsak
   04:59
  • Guneş
   06:40
  • Öğle
   13:04
  • İkindi
   16:30
  • Akşam
   19:07
  • Yatsı
   20:35
  Diğer iller için Namaz Vakitleri »
  Sayfa Başı