Ege Haberleri

EGE

  Beyaz cennete pedal bastılar

  Osman Nuri BOYACI / DENİZLİ, (DHA)
  21.10.2015 - 16:44 | Son Güncelleme: 21.10.2015 - 16:46

  DENİZLİ’de Pamukkale Gençlik Derneği’nin geleneksel hale getirdiği bisiklet turu dördüncü kez düzenledi. Denizli’de buluşan 140 bisikletli beyaz cennet Pamukkale’ye pedal bastı.

  Katılımcılarının çoğunluğunun üniversite öğrencisi olduğu etkinliğe ilgi yoğuindu. Az Uyku Çok Pedal grubunun da katıldığı bisiklet turu Pamukkale Gençlik Derneği önünden başladı. Polis ve sağlık ekiplerinin de eşlik ettiği 4. Pamukkale Bisiklet Turu’na katılan 140 bisiklet sporcusu Denizli Çocuk Yuvası’nda mola verdi. Çocuklarla oyunlar oynayan genç bisikletliler huzur evindeki büyüklerle de sohbet edip yeniden yola çıktı. Yaklaşık 22 kilometre pedal bastıktan sonra beyaz cennet Pamukkale’ye ulaşan grup travertenleri ve antik Hierapolis kentini gezdikten sonra Denizli’ye geri döndü.

  Eğlenceli bir etkinlik gerçekleştirdiklerini söyleyen Pamukkale Gençlik Derneği Başkanı Muzaffer Kubal, "Bisiklet turumuz artık geleneksel oldu. Bu yıl dördüncüsünü gerçekleştirdik. Amacımız farklı bir etkinlik yapmak ve gerçekleştirdiğimiz ziyaretlerle gençlerde sosyal bir farkındalık oluşturmaktı. Katılımın yoğun olması ve ufak kazalar haricinde herhangi bir sorunla karşılaşmadan bisiklet turumuzu tamamlamamız bizi mutlu etti" dedi.

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı