ZONGULDAK HABERLERİ

BEÜ'de obezite atağı

DHA
21.04.2016 - 14:55Son Güncelleme :

YEREL HABERLER ZONGULDAK

DHA

ZONGULDAK, (DHA)- BÜLENT Ecevit Üniversitesi'nde (BEÜ), 'Yemek İçin Yaşama, Yaşamak İçin Ye', 'Yaşamına Hareket Kat’ ve ‘Sağlıklı Yaşamı Öneriyoruz', 'Obezite Kaderiniz Değil Tercihinizdir’ ve ‘Abur Cubur Olacağı Budur’ adlı projeleri uygulamaya hazırlanıyor.
Projeler kapsamında şehir ve köylerde yaşayan ortaokul öğrencilerinin obezite ile ilgili bilgilendirilmesi, veliler ve öğrencilere afiş, pankart, broşür gibi materyaller dağıtılarak farkındalık yaratılması hedefleniyor. Öğrencilerin daha ortaokul çağından başlayarak sağlıklı beslenmeye teşvik edilerek çocukluk, gençlik dönemlerinde obezite ve obezitenin yol açtığı pek çok hastalığa yakalanması önlenerek sağlıklı nesiller yetiştirilmesi amaçlanıyor.
Obeziteyle mücadele amacıyla beş önemli projeye imza atmaya hazırlandıklarını belirten BEÜ Ereğli Eğitim Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Ali Azar, "Eğitim kalitesi ve üstün altyapısı ile gün geçtikçe büyüyen ve gelişen fakültemiz verdiği yüksek kaliteli eğitim hizmetleriyle yarınlarımızı şekillendirecek donanımlı öğretmenler yetiştirmektedir. Bunun yanı sıra, BEÜ’nün topluma hizmet hedefi doğrultusunda pek çok proje hayata geçirilmiştir. Obezite konusunda farkındalık yaratmayı hedefleyen projelerimizle topluma hizmetimizi sürdürmekteyiz" dedi.
Rektör Prof. Dr. Mahmut Özer ise öğrencilere sunulan yüksek kaliteli eğitim hizmetlerinin yanı sıra bulunduğu bölgeye ve topluma hizmeti amaç edinen BEÜ'nün pek çok önemli projeyi hayata geçirmeyi sürdürdüğünü söyledi. Rektör Özer, Ereğli Eğitim Fakültesi’nin gerçekleştireceği projelerin, bölgenin başlıca sorunları arasında yer alan obezitenin önlenmesi konusunda farklılık yaratacağını belirtti.
 

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Zonguldak haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Zonguldak ilinden BEÜ'de obezite atağı hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 21 Nisan 2016 tarihinde saat 14 55’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça BEÜ'de obezite atağı haberi güncellenecektir.

ZONGULDAK NAMAZ VAKİTLERİ

16 Aralık 2017, Cumartesi
 • İmsak
  06:16
 • Guneş
  08:05
 • Öğle
  13:00
 • İkindi
  15:18
 • Akşam
  17:32
 • Yatsı
  19:10
Sayfa Başı