ZONGULDAK HABERLERİ

BEÜ yükseköğretim bilim dergisi yayınlandı

DHA
07.06.2017 - 14:58Son Güncelleme :
DHA

ZONGULDAK,(DHA)- ZONGULDAK'ta Bülent Ecevit Üniversitesi(BEÜ) Yükseköğretim Çalışmaları Uygulama ve Araştırma Merkezi tarafından hazırlanan Yükseköğretim ve Bilim Dergisi'nin 2017 ilk sayısı yayımlandı. 
Türkiye'de akademik camianın yükseköğretim ve bilime dair görüşlerini paylaşmasına imkân veren bir platform olan derginin yeni sayısında akademik yükseltme ve atama sürecine yönelik öğretim üyesi görüşleri, teknolojiye felsefi bir yaklaşım, sosyal bilimler enstitülerinin lisansüstü eğitimin niteliğini artırmadaki rolü, yükseköğretimde çekirdek program, yabancı uyruklu üniversite öğrencilerinin psikolojik uyumları, öğretmen adaylarının gelecekteki derslerinde etkileşimli tahta kullanma niyetlerine yönelik model önerisi konuları yer aldı.
BEÜ Rektörü Prof. Dr. Mahmut Özer, dergiyle ilgili şöyle dedi:
"Üniversitemiz eğitim-öğretim ve araştırma faaliyetlerinin yanı sıra ülkemizin ihtiyaç duyduğu pek çok alanda önemli çalışmalar yürütmektedir. Bu alanlardan birisi de yükseköğretim araştırmalarıdır. Bilindiği üzere son yıllarda ülkemizde yükseköğretim alanında oldukça önemli bir büyüme ve genişlemeye tanık olmaktayız. Bu kadar büyük bir sistemin sorunlarının ve çözüm önerilerinin tartışıldığı, gerçekleştirilen iyi örneklerinin paylaşıldığı, dünyada yükseköğretim alanındaki gelişmelerin takip edildiği bilimsel bir platform olan Yükseköğretim ve Bilim Dergisi alanında önemli bir eksikliği gidermektedir. Yayın hayatına başladığı 2011 yılından beri alana değerli katkılar sunan dergimizin 17. sayısını yayınlamış bulunmaktayız. Dergimizin çok sayıda önemli index tarafından taranması da bizi ayrıca mutlu etmektedir."

FOTOĞRAFLI

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Hurriyet.com.tr’nin Zonguldak haberleri bölümünde, DHA’nın abonelerine gönderdiği Zonguldak haberleri otomatik olarak derlenmektedir. hurriyet.com.tr editörleri otomatik akış içinde BEÜ yükseköğretim bilim dergisi yayınlandı haberine editoryal müdahalede bulunmamıştır. Haber içeriklerinden hukuken ilgili ajanslar sorumludur.

  ZONGULDAK NAMAZ VAKİTLERİ
  18 Ekim 2017, Çarşamba
  • İmsak
   05:19
  • Guneş
   07:00
  • Öğle
   12:49
  • İkindi
   15:50
  • Akşam
   18:16
  • Yatsı
   19:45
  Diğer iller için Namaz Vakitleri »
  Sayfa Başı