ZONGULDAK HABERLERİ

BEÜ Yabancı Diller Yüksekokulu’nda Dil Laboratuvarları Yenilendi

IHA
21.10.2015 - 10:52Son Güncelleme :

İNGİLİZCE LABORATUVARI YENİLENDİ

IHA

Bülent Ecevit Üniversitesi (BEÜ) Yabancı Diller Yüksekokulu Dil Laboratuvarlarında bulunan bilgisayarlar yenilenerek hizmete girdi. Dil laboratuvarında 100 adet yeni ve tam donanımlı bilgisayar kullanıcıların hizmetine sunuldu.
İngilizce’yi interaktif bir şekilde öğrenmeleri için öğrencilere fırsatlar sağlayan BEÜ Yabancı Diller Yüksekokulu’nun Dil Laboratuvarları yenilendi. Laboratuvarın yenilemesi ile öğrencilerini daha nitelikli öğrenim görme şansları olacağını belirten Yabancı Diller Yüksekokulu Müdürü Okt. Okşan Dağlı; “Rektörümüz Sayın Prof. Dr. Mahmut Özer’in desteği ile dil laboratuvarı yenilenme çalışmaları hayata geçirilmiş oldu. Bu yenileme çalışması ile BEÜ Yabancı Diller Yüksekokulu dil laboratuvarlarında 100 adet bilgisayarın, Kulaklıklı Mini Bilgisayarlar (Nano PC) ve LED monitörlerden oluşan sistemlerle değiştirilmesi ve modernizesi sağlanmıştır. Yüksekokulumuza dil laboratuvarının kazandırılmasıyla, eğitim kalitesini Üniversitemizin hedefleriyle eş zamanlı şekilde gerçekleşmesi mümkün olacaktır. Bu proje ayrıca enerji verimliliğini artırarak Üniversitemiz bütçesine, ülke ekonomisine ve elbette öğrencilerimize büyük katkı sağlayacaktır” dedi.
Tüm dünyada hızla dijital dünyaya taşındığı günümüzde bilgisayar ve internet destekli dil programları büyük önem taşıdığını belirten BEÜ Rektörü Prof. Dr. Mahmut Özer tamamlanan dil laboratuvarıyla ilgili şunları söyledi:
“BEÜ Yabancı Diller Yüksekokulu dil laboratuvarlarının teknik altyapısını geliştirmek, bilgisayarların günümüzün modern dil öğrenme yazılımlarını sorunsuz çalıştırabilmesini sağlamak, öğrencilere şık ve rahat bir çalışma ortamı sunmak için böyle bir laboratuvarı hayata geçirmiş bulunuyoruz. Özellikle hazırlık sınıfları için yenilenen laboratuvar çok önemli. Öğrencilerimiz tam donanımlı bir ortamda dil öğrenimlerini geliştirebilecekler. Yaptığımız yatırımlar sonucunda 100 adet yeni ve tam donanımlı bilgisayarları 2015-2016 Öğretim yılı itibariyle öğrencilerimizin kullanımına sunmuş olduk. Açılan laboratuvarın Yabancı Diller Yüksekokulu öğrencilerine hayırlı uğurlu olmasını diliyorum.”

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Zonguldak haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Zonguldak ilinden BEÜ Yabancı Diller Yüksekokulu’nda Dil Laboratuvarları Yenilendi hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 21 Ekim 2015 tarihinde saat 10 52’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça BEÜ Yabancı Diller Yüksekokulu’nda Dil Laboratuvarları Yenilendi haberi güncellenecektir.

  ZONGULDAK NAMAZ VAKİTLERİ
  21 Ekim 2017, Cumartesi
  • İmsak
   05:22
  • Guneş
   07:04
  • Öğle
   12:49
  • İkindi
   15:47
  • Akşam
   18:12
  • Yatsı
   19:41
  Diğer iller için Namaz Vakitleri »
  Sayfa Başı