ZONGULDAK HABERLERİ

BEÜ; TÜBİTAK-uzay’a Danışmanlık Yapacak

IHA
29.09.2015 - 12:04Son Güncelleme :

YEREL HABERLER ZONGULDAK

IHA

Bülent Ecevit Üniversitesi ile TÜBİTAK Uzay Teknolojileri Araştırma Enstitüsü (TÜBİTAK-UZAY) arasında “Uydu Görüntü İşleme ve Geoportal Oluşturma Projesi” kapsamında bir danışmanlık sözleşmesi imzalandı.
Ülkemizin uzay teknolojileri konusunda gelişimini sağlamak, uzay teknolojileri ile ilgili alanlarda güncel araştırma konuları ortaya koymak ve çözümlemek amacıyla kurulmuş olan TÜBİTAK-UZAY’la imzalanan sözleşme kapsamında, Mühendislik Fakültesi Geomatik Mühendisliği Bölümü öğretim üyesi Doç. Dr. Hüseyin Topan, bir yıl süre ile bilimsel danışmanlık hizmeti verecek.
Mühendislik Fakültesi Dekan Prof. Dr. Orhan Uzun, danışmanlık sözleşmesinin imzalanmasının ardından yaptığı açıklamada şunları söyledi:
“Geomatik Mühendisliği Bölümümüz son dönemde yaptığı çalışmalarla adından sıkça söz ettirmektedir. Daha önce Harita Genel Komutanlığı ve MTA gibi kurumlarla da protokoller imzalayan Bölümümüz, bölgemizdeki kurum ve kuruluşların ihtiyaç duyduğu pek çok alanda çözümler üretmektedir. Ülkemizin en önemli bilimsel kurumlarından birisi olan TÜBİTAK ile yapılan protokol, bölümümüzün ‘konuma bağlı uzaktan algılama uygulamalar’ konusunda da önemli bir merkez haline geldiğini ortaya koymaktadır. Bugüne kadar gerçekleştirdikleri başarılı çalışmalar dolayısıyla Geomatik Mühendisliği Bölüm Başkanı Prof. Dr. Hakan Kutoğlu’nun şahsında Bölümün tüm akademik personeline ve son protokol dolayısıyla Doç. Dr. Hüseyin Topah’a teşekkür ediyorum.”
Yaşanan gelişmeleri son yıllarda yapılan yatırımların sonuçları olarak gördüğünü belirten Prof. Dr. Uzun, “Desteğini daima yanımızda hissettiğimiz Sayın Rektörümüze teşekkürü bir borç biliyorum” diye konuştu.
Konu ile ilgili olarak açıklama yapan Rektör Prof. Dr. Mahmut Özer, “Ülkemizin köklü kurumları ile imzalanan söz konusu protokolleri, saygınlık göstergesi olmalarının ötesinde köklü bir geleneğe sahip olan Bülent Ecevit Üniversitesinin ulaştığı iş yapabilme kapasitesini göstermesi açısından da önemli buluyorum. Üç temel öncelik olarak belirlediğimiz ‘kalite, bölgemizle ilişkiler ve uluslararasılaşma’ bağlamında önemli çalışmalara imza atan Mühendislik Fakültemizi başarılarından dolayı tebrik ediyorum. Geomatik Mühendisliği Bölümümüzde yaşanan bu gelişmelerin diğer bölümlerimizde de artarak devam edeceğine inanıyor, emeği geçen herkese teşekkür ediyorum” şeklinde konuştu.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Zonguldak haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Zonguldak ilinden BEÜ; TÜBİTAK-uzay’a Danışmanlık Yapacak hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 29 Eylül 2015 tarihinde saat 12 04’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça BEÜ; TÜBİTAK-uzay’a Danışmanlık Yapacak haberi güncellenecektir.

  ZONGULDAK NAMAZ VAKİTLERİ
  20 Kasım 2017, Pazartesi
  • İmsak
   05:54
  • Guneş
   07:40
  • Öğle
   12:50
  • İkindi
   15:21
  • Akşam
   17:38
  • Yatsı
   19:12
  Diğer iller için Namaz Vakitleri »
  Sayfa Başı