ZONGULDAK HABERLERİ

BEÜ Öğretim Üyeleri Uluslararası Alanda Hız Kesmiyor

IHA
02.07.2015 - 15:42Son Güncelleme :

JIN, DÜNYA ÇAPINDA ADINDAN SÖZ ETTİRİYOR

IHA

Bülent Ecevit Üniversitesi, son yıllarda artan başarı grafiği ile adından sıkça söz ettiriyor.
Üniversite, ulusal ve uluslararası ölçekte gerçekleştirilen araştırma çalışmaları, kültürel, sosyal ve sportif faaliyetleri, araştırmalarını kamuoyu ile paylaştığı yayınları ve akademisyenlerinin başarıları ile ülkemizdeki bilim, sanat, spor camialarında büyük takdir görüyor ve aynı zamanda ulusal basının önde gelen isimleri tarafından hazırlanan haber ve köşe yazılarına da konu oluyor.
Her yıl artan öğrenci ve öğretim üyesi sayıları, yeni açılan fakülte, yüksekokul, araştırma merkezleri ile bölüm ve programları, bu hızın önümüzdeki dönemlerde de artan bir ivmeyle devam edeceğini gösteriyor. Üniversitenin bilimsel çevrelerdeki prestiji de bu başarılarla birlikte hızla güçleniyor. Bilimsel ve teknik donanım ile BEÜ’lü akademisyenlerin başarıları, artan prestijin en temel dinamiklerini oluşturuyor.
YRD. DOÇ. DR. AYAR, OFTALMOLOJİ ALANINDA ULUSLARARASI YETERLİLİK BELGESİ KAZANDI
BEÜ Tıp Fakültesi Göz Hastalıkları Anabilim Dalı öğretim üyesi Yrd. Doç. Dr. Orhan Ayar, Fransa’da düzenlenen European Board of Ophthalmology (EBO, Avrupa Oftalmoloji Kurulu) sınavında gösterdiği başarı ile “Fellow of European Board of Ophthalmology (FEBO, Avrupa Oftalmoloji Kurulu Üyeliği)” diploması almaya hak kazandı.
EBO sınavı, her yıl Fransa’nın başkenti Paris’te İngilizce ve Fransızca olarak gerçekleştiriliyor. Belçika ve İsviçre gibi bazı ülkelerde uzmanlık şartı olarak kabul edilen bu sınav diğer Avrupa ülkelerinde ise bir yeterlilik sınavı olarak uygulanıyor.
Bu sınavla bölüm konusunda bilgiler, yeterlilik ölçülerek başarılı olanlara bir diploma veriliyor. Göz Hastalıkları akademik camiasında da başarılı olan akademisyenler "FEBOpth" unvanı alıyor. Sınav bazı bölümlerde ise doçentlik jürisinde board yeterlilik belgesini ön koşul olarak kabul ediyor. Yine BEÜ Tıp Fakültesinde aynı bölümde görev yapan Yrd. Doç. Dr. M. Orçun Akdemir de geçtiğimiz yıl düzenlenen sınavda başarılı olmuş ve “Fellow of European Board of Ophthalmology (FEBO)” diploması almıştı.
UZUN, “DUYGUSAL İLETİŞİM” TEMALI FİLMİ İLE BEÜ’YE ÖDÜL GETİRDİ
Güzel Sanatlar Fakültesi öğretim üyelerinden Yrd. Doç. Çağlar Uzun’un sözel iletişimden arınmış tümüyle duygusal iletişimi ön plana çıkaran sanatsal çalışması “Chalking” ile Fransa’da düzenlenen Prix VideoFormes 2015 Videoart” festivalinde, 52 ülkeden katılan 680 eser arasında sergilenmeye layık bulundu ve ayrıca mansiyon ödülü kazandı.
PROF. DR. JİN, DÜNYA ÇAPINDA ADINDAN SÖZ ETTİRİYOR
Uluslararası akademik camiada alanında dünyanın önde gelen isimlerden biri olan Geomatik Mühendisliği Bölümü öğretim üyesi Prof. Dr. Shuanggen Jin başarılarını sürdürüyor. Prof. Dr. Jin Rusya’nın Kazan Üniversitesinde düzenlenen The International Association of Planetary Sciences (Uluslararası Gezegen BilimleriKomisyonu) toplantısının başkanlığını gerçekleştirdi.
Prof. Dr. Shuanggen Jin, National Aeronautics and Space Administration (NASA, Amerika Ulusal Havacılık ve Uzay Araştırmaları Merkezi) ve European Space Agency (ESA, Avrupa Uzay Ajansı) gibi dünyanın en ileri araştırma merkezlerinin yer aldığı örgütler olan International Union of Geodesy and Geophysics (IUGG, Uluslararası Jeodezi ve Jeofizik Birliği)’nin Gezegen Bilimleri Komisyonu Başkanlığına ve International Association of Geodesy (IAG, Uluslararası Jeodezi Örgütü)’nün Geodinamik ve Yer Dönmesi Komisyonu Başkan Yardımcılığına seçildi.
Jin ayrıca son dönemde Türkiye ve yurtdışındaki pek çok üniversitenin düzenlediği bilimsel toplantılara konuşmacı olarak davet ediliyor.
MALZEME VE METALURJİ MÜHENDİSLİĞİ BÖLÜMÜ ALUEXPO 2015’E DAVET EDİLDİ
BEÜ Mühendislik Fakültesini en genç bölümlerinden olan Metalurji ve Malzeme Mühendisliği Bölümü, alanında Türkiye’de tek ve Avrasya’da ise en büyük organizasyon olan ALUEXPO 2015 4. Uluslararası Alüminyum Teknolojileri, Makina ve Ürünleri İhtisas Fuarına davet edildi.
İstanbul Fuar Merkezi’nde 8-10 Ekim 2015 tarihleri arasında gerçekleştirilecek olan organizasyon, alüminyum ve ilgili sanayi dallarına geniş iş hacmi sağlamanın yanı sıra üreticiler, ithalatçılar, ihracatçılar ve alüminyum sektörüne her türlü makina, ekipman ve malzeme sağlayan firmalar dâhil tüm sektör paydaşlarının bir araya gelebildiği platform olması özelliği taşıyor. T. C. Ekonomi Bakanlığı ve KOSGEB tarafından da desteklenen Fuarda 30’u aşkın ülkeden 350’nin üzerinde katılımcı, 70 dolayında ülkeden 10 bini aşan sektörel ziyaretçinin katılmasının beklendiği bildiriliyor. Üniversite-sanayi işbirliklerinin geliştirilebileceği en uygun platformlardan birisi olan bu organizasyon, Fakülte ve Üniversitenin tanıtımı açısından da son derce önem arz ediyor.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Zonguldak haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Zonguldak ilinden BEÜ Öğretim Üyeleri Uluslararası Alanda Hız Kesmiyor hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 02 Temmuz 2015 tarihinde saat 15 42’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça BEÜ Öğretim Üyeleri Uluslararası Alanda Hız Kesmiyor haberi güncellenecektir.

  ZONGULDAK NAMAZ VAKİTLERİ
  21 Ekim 2017, Cumartesi
  • İmsak
   05:22
  • Guneş
   07:04
  • Öğle
   12:49
  • İkindi
   15:47
  • Akşam
   18:12
  • Yatsı
   19:41
  Diğer iller için Namaz Vakitleri »
  Sayfa Başı