ZONGULDAK HABERLERİ

BEÜ Kadın Sorunları Uygulama Ve Araştırma Merkezi Çalışmalarına Başlıyor

IHA
08.10.2015 - 16:36Son Güncelleme :

BEÜ KADIN SORUNLARINI ARAŞTIRMA MERKEZİ ÇALIŞMALARINA BAŞLAYACAK

IHA

Bülent Ecevit Üniversitesi (BEÜ) Kadın Sorunları Uygulama ve Araştırma Merkezi, çalışmalarına başlıyor.
Merkez, Üniversite bünyesinde ilgili bölüm ve ana bilim dallarının yanı sıra kadın sorunları konusunda çalışmalar yapan kamu kurum ve kuruluşları, diğer akademik kurumlar, yerel yönetimler ve gönüllü kuruluşlarla işbirliği içerisinde çalışmalar yürütecek.
BEÜ’nün akademik birimleri arasına yeni katılan Kadın Sorunları Uygulama ve Araştırma Merkezi, araştırma çalışmalarının yanı sıra eğitim ve danışmanlık hizmetleri vererek konferans, kongre, sempozyum, panel gibi etkinlikler de düzenleyecek.
Merkez Müdürü olarak atanan Öğr. Gör. Selvinaz Aydın çalışmalara başladıklarını belirterek şunları söyledi:
“Merkezimiz kadın temalı araştırmaların yürütüleceği akademik bir birimdir. Üniversitemizin kadın ve toplumsal cinsiyet konusunda araştırmalar yapan tüm birimleri ile işbirliği içerisinde çalışmalarımızı sürdüreceğiz. Kadının sosyal statüsünden ekonomideki yerine, kadın personel istihdamından kız çocuklarının eğitimine pek çok konunun disiplinler arası ve çok yöntemli yaklaşımlarla ele alındığı akademik platformlar oluşturmayı hedefliyoruz. Kadınları rol model olarak algıladıkları başarılı hemcinsleri ile buluşturan eğitim çalışmaları; kadın sağlığı, beden bakımı, annelik ve aile eğitimleri gibi toplumsal pratikleri arttıracak etkinliklerle çalışmalarımızı zenginleştireceğiz. Hedef kitlesini Zonguldak ve tüm Batı Karadeniz Bölgesi olarak belirlediğimiz çalışmalarımızı yürütürken ulusal ve uluslararası kuruluşlarla da iletişim içerisinde olmayı planlıyoruz. Zonguldak çevresinde yaşayan kadınların sosyoekonomik varlığını güçlendirmek, kişisel gelişimlerine destek vermeyi öncelikli hedeflerimiz olarak belirledik. Kadın araştırmaları yürüten kamu kurum ve kuruluşları, farklı akademik kurumlar, belediyeler, gönüllü kuruluşlarla ortak projelerin yürütülmesi de Merkezimizin hedefleri arasında yer alıyor. Umarım Üniversitemiz ve Zonguldak için önemli çalışmalara imza atarız.”

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Zonguldak haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Zonguldak ilinden BEÜ Kadın Sorunları Uygulama Ve Araştırma Merkezi Çalışmalarına Başlıyor hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 08 Ekim 2015 tarihinde saat 16 36’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça BEÜ Kadın Sorunları Uygulama Ve Araştırma Merkezi Çalışmalarına Başlıyor haberi güncellenecektir.

ZONGULDAK NAMAZ VAKİTLERİ
25 Kasım 2017, Cumartesi
 • İmsak
  05:59
 • Guneş
  07:46
 • Öğle
  12:51
 • İkindi
  15:18
 • Akşam
  17:35
 • Yatsı
  19:10
Diğer iller için Namaz Vakitleri »
Sayfa Başı