ZONGULDAK HABERLERİ

BEÜ İle İtalyan Çevre Ve Elektromanyetik Algılama Enstitüsü İşbirliği Anlaşması İmzaladı

IHA
26.10.2015 - 14:32Son Güncelleme :

BEÜ İLE İTALYAN ÇEVRE VE ELEKTROMANYETİK ALGILAMA ENSTİTÜSÜ ARASINDA ANLAŞMA İMZALANDI

IHA

Bülent Ecevit Üniversitesi Geomatik Mühendisliği Bölümü ile İtalyan Çevre ve Elektromanyetik Algılama Enstitüsü (IREA-CNR) ikili işbirliği anlaşması imzaladı.
TÜBİTAK’ın İtalya’daki eşdeğeri niteliğinde ve İtalya Ulusal Araştırma Konseyi (National Research Council of Italy)’ne bağlı olarak Çalışan Çevre ve Elektromanyetik Algılama Enstitüsü (IREA-CNR) ile BEÜ Geomatik Mühendisliği Bölümü ikili işbirliği anlaşması imzaladı.
Mühendislik Fakültesi Geomatik Mühendisliği Bölümü öğretim üyesi Yrd. Doç. Dr. Siaygın Abdikan’ın girişimleri ile ilk adımları atılan işbirliği çalışması, imzalanan protokolle Bülent Ecevit Üniversitesi ve IREA-CNR arasında kurumsal düzeye taşındı.
Anlaşma kapsamında, ortak araştırmalar gerçekleştirileceği gibi yüksek lisans ve doktora öğrencilerinin çalışmalarını her iki kurumda da sürdürebilecekler.
Rektör Prof. Dr. Mahmut Özer, Bülent Ecevit Üniversitesinin yurtdışındaki akademik ve bilimsel araştırma kurumları ile sürdürdüğü işbirliği çalışmalarına IREA-CNR’ın da katılmasının son derece önemli olduğunu vurguladı. Özer; “Uluslararası işbirliklerine büyük önem veriyoruz. Dünyanın saygın bilimsel araştırma kurumları ile yaptığımız işbirliği çalışmaları hızla artıyor. Bu birliktelikler nitelikli araştırmaların gerçekleştirilmesinden yüksek lisans ve doktora öğrenimi gören öğrencilerin yetiştirilmesine, ortak projelerde görev almasına kadar geniş bir açıda katkılar sağlıyor. Biz de Üniversite olarak akademisyenlerimizin bu tür girişimlerini destekliyoruz” dedi.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Zonguldak haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Zonguldak ilinden BEÜ İle İtalyan Çevre Ve Elektromanyetik Algılama Enstitüsü İşbirliği Anlaşması İmzaladı hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 26 Ekim 2015 tarihinde saat 14 32’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça BEÜ İle İtalyan Çevre Ve Elektromanyetik Algılama Enstitüsü İşbirliği Anlaşması İmzaladı haberi güncellenecektir.

Sayfa Başı