ZONGULDAK HABERLERİ

BEÜ’den Yenilenebilir Enerji Konferansı

IHA
19.10.2015 - 18:57Son Güncelleme :

ZONGULDAK BEÜ ÜNİVERSİTESİ TUBA GÜNLERİ KAPSAMINDA YENİLENEBİLİR ENERJİ KAYNAKLARININ BUGÜNÜ VE YARINI ADLI KONFERANS DÜZENLENDİ

IHA

Zonguldak BEÜ tarafından TUBA günleri kapsamında “Yenilenebilir Enerji Kaynaklarının Bugünü ve Yarını” adlı konferans düzenlendi.
Prof.Dr. Arif Amirov Konferans Salonunda düzenlenen konferansa Rektör yardımcıları, öğretim üyeleri ve öğrenciler katıldı. Düzenlenen konferansta TOBB Üniversitesi Öğretim Üyesi TÜBA Şeref Üyesi Prof. Dr. Sadık Kakaç katılımcılara Yenilenebilir Enerji Kaynaklarının Bugünü ve Yarını ve Türkiye’nin surumu hakkında bilgiler verdi. Kakaç, “Enerji son 40 yılda dünya siyaset politikasını yönlendiren bir meta son 20 yılda ise iklim değişikliği etkileri dolayısıyla dünyanın ekonomik, sosyal ve coğrafik düzeninin gelecekteki en etkin belirleyici unsuru olarak gözükmektedir. Dünyanın 2 tane sorunu var. Birinci sorun aslında enerji değil. Dünyanın birinci sorunu temiz içilebilir su, ikincisi enerji dolayısıyla sorun yaymasa da hızlı değişmeler görmekteyiz. Dünya nüfusu hızla artmakta insanlarda artan nüfusla beraber enerji ve su ihtiyacını ve buna ilaveten çevreyi korumak zorundayız. Ülkemizde Enerji ve çevre ile ilgili daima birbirleri içerisine girmiş vaziyette. Nerede enerji üretmek istiyorsak orada bir çevre sorunu meydana geliyor. Önemli görevimiz sürdürülebilir bir gelişmeyi temin edecek. Bugün de sürdürülebilir yarında öbür günde dolayısıyla gelecek nesiller içinde sürdürülebilir olacak. Uzun vadede emniyetli enerji su temini ve bunun içinde yeni enerji stratejisi izlemek zorundadırlar" şeklinde konuştu.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Zonguldak haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Zonguldak ilinden BEÜ’den Yenilenebilir Enerji Konferansı hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 19 Ekim 2015 tarihinde saat 18 57’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça BEÜ’den Yenilenebilir Enerji Konferansı haberi güncellenecektir.

ZONGULDAK NAMAZ VAKİTLERİ

22 Nisan 2018, Pazar
 • İmsak
  04:21
 • Guneş
  05:56
 • Öğle
  12:58
 • İkindi
  16:43
 • Akşam
  19:47
 • Yatsı
  21:16
Sayfa Başı