KAYSERİ HABERLERİ

Beton Yollara Hazır Olun

IHA
20.10.2015 - 16:13Son Güncelleme :

BETON YOL

IHA

Ülkemizde tercih edilen sıcak asfalt olarak bilinen asfalt yolların artık beton yollara tercih edildiğini hatırlatan Melikgazi Belediye Başkanı Dr.Memduh Büyükkılıç, beton yolların hem uzun ömürlü hem de trafik akışında daha güvenli olması gibi birçok faydası bulunduğunu söyledi.
Ağır Vasıta Araçların Tonajlarından Dolayı Yollarda Çökmeler
Ağır vasıta araçların tonajlarından dolayı yollarda çökmeler meydana geldiğini ancak beton yollarda bu tür çökmelerin olmadığını belirten Başkan Dr.Memduh Büyükkılıç, Karayolları Müdürlüğünce öncelikle deneme süreci ile uygulanan tüm yollarda çok verimli sonuçlar alındığını kaydetti.
Ömrünün Uzun Olması, Bakım Ve Onarım İstememesi
Sıcak asfaltlama, soğuk asfaltlama ve en son stonmastik pürüzsüz asfalt derken bundan böyle beton yol çalışması gerçekleştireceklerini ifade eden Başkan Dr.Memduh Büyükkılıç “Ömrünün uzun olması, bakım ve onarım istememesi, yakıt tasarrufuna faydalı olması, fren mesafesini kısaltması ve tüm mevsim şartlarına uygun olması nedeni ile beton yollar Avrupa’da kullanılmaktadır. Ağır vasıtaların tonajlarından kaynaklanan çökmeler olmamaktadır. Asfalt ithal edilmektedir. Hâlbuki betonun yerli üretim oluşu ekonomiye de katkı sağlayacaktır. Melikgazi Belediyesi olarak yaptığımız işlerde öncelikle kalite, uzun ömürlü ve ekonomik olmasına özen gösteriyoruz. Beton yolları, asfalta göre; yol kalitesi, uzun ömürlü olması ve ekonomik getirisi nedeni ile tercih ettik.” dedi.
Örnek ve referans belediyeden
Başkan Dr.Memduh Büyükkılıç, Melikgazi’nin tüm cadde ve sokaklarını beton yol yapmayı düşündüklerini ve yapılacak çalışmayla yine yerel yönetimlere örnek teşkil edeceklerini sözlerine ekledi.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Kayseri haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Kayseri ilinden Beton Yollara Hazır Olun hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 20 Ekim 2015 tarihinde saat 16 13’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Beton Yollara Hazır Olun haberi güncellenecektir.

  KAYSERİ NAMAZ VAKİTLERİ
  22 Ekim 2017, Pazar
  • İmsak
   05:09
  • Guneş
   06:47
  • Öğle
   12:33
  • İkindi
   15:35
  • Akşam
   17:59
  • Yatsı
   19:25
  Diğer iller için Namaz Vakitleri »
  Sayfa Başı