Gündem Haberleri

GÜNDEM

  Bestler Dereler’de çatışma: 2 şehit

  DHA
  18 Temmuz 2007 - 00:00Son Güncelleme : 18 Temmuz 2007 - 00:35

  Şırnak’ın Bestler Dereler bölgesinde güvenlik güçleri önceki gün bir grup teröristle karşılaştı. ’Teslim ol’ çağrılarına teröristlerin ateşle karşılık vermesi üzerine çıkan çatışmada, Piyade Kıdemli Üstçavuş Ahmet Tündü (31) ile Piyade Er Murat Tuzsuz (20) şehit düştü.

  1 PKK’lı terörist ölü ele geçirildi. Şırnak’ta düzenlenen törenin ardından Ahmet Tündü’nün cenazesi Kahramanmaraş’a, Murat Tuzsuz’un cenazesi de Bilecik’e gönderildi.

  Şehit Üstçavuş Ahmet Tündü Kahramanmaraş’ın Türkoğlu İlçesi’nde Ulu Cami’de kılanan namazın ardından Beyoğlu Beldesi Akçalı Köyü mezarlığında toprağa verildi. Şehidin cenazesine vali, diğer mülki ve askeri görevliler, milletvekilleri ile 2 bin kişi katıldı. Tündü’nün kız ve erkek kardeşleri gözyaşlarına boğulurken, bir kız kardeşi tabuta sarılarak, "Türk ordusu güçlüdür. terörü yenmeye yeter" dedi. Bekár olan şehit Tündü’nün 8 yıllık asker olduğu, Irak, Bosna Hersek ve Afganistan’da görev yaptığı 2 ay önce de Şırnak’a gittiği belirtildi. /images/100/0x0/55ea6294f018fbb8f87c7e41

  Er Murat Tuzsuz’un Eskişehir’de yaşayan babası Hasan Tuzsuz da 5 aylık asker olan oğlunu kaybetmenin üzüntüsü içinde olduğunu belirterek, teröre lanet yağdırdı.
  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı