ANKARA HABERLERİ

BEŞTEPE’Yİ KARIŞTIRAN İDDİA

Hürriyet Haber
14.09.2012 - 02:32Son Güncelleme : 14.09.2012 - 18:55

Hurşut Meriç’in, takım arkadaşı Mehmet Sedef’i hastanelik ettiği haberi, tartışmaya yol açtı.

Hürriyet Haber

GENÇLERBİRLİĞİ kulübü, olayı ‘Hayal ürünü hikaye’ olarak nitelerken, olayın kahramanları sert tepki gösterdi. Mehmet Sedef, ‘Tartışma var ama küfür ve kavga yok’ derken, haber ile ilgili dava açacağını söyledi. Teknik Direktör Fuat Çapa, Genel Menajer Cem Onuk ve yönetici Enis Safi, olayın her takımda yaşanan olağan tartışmalardan biri olduğunu söyledi.

Birlikte fotoğraf çektirdiler

Gençlerbirliği’nde önceki akşam yapılan antrenman sonrasında kaptan Hurşut Meriç’in, takım arkadaşı Mehmet Sedef’i, soyunma odasına kitleyip darp ettiği ve bu esnada Mehmet Sedef’in hastanelik olduğu şeklinde bir gazeteye yansıyan iddia, Beştepe’yi karıştırdı. Haberde, ikili arasında yaşanan sözlü tartışmanın, soyunma odasında devam ettiği, Hurşut’un darbelerine maruz kalan Mehmet Sedef’i diğer takım arkadaşlarının kapıyı kırarak, kaptanın elinden aldığı ileri sürülmüştü. Gençlerbirliği kulübü, medyaya yansıyan kavgayı, ‘Hayal ürünü hikaye’ olarak nitelerken, olayın kahramanları da sert tepki gösterdi.
Hurşut Meriç, konu ile ilgili olarak konuşmanın anlamsız olduğunu, takım arkadaşı Mehmet Sedef ile bir araya gelip verdiği fotoğrafın herşeyi anlatmaya yettiğini söyledi.

Sedef: Yargıya gideceğim

Mehmet Sedef, haberin, tamamen uydurulduğunu ve ön yargı ile hazırlandığını belirterek, şunları söyledi: “Hurşut, benim en iyi arkadaşlarımdan biri. Antrenman sırasında aramızda geçen bir tartışma oldu. Ancak küfür, kavga, üzerime yürüme gibi şeyler yok. Bu haberi yazan arkadaşı, mahkemeye vereceğim. Kavga etmişim, hastanelik olmuşum. Bunları ispat etmek zorunda. Her takımda olan bir tartışmaydı ve biz kendi aramızda hallettik.”
Çapa: ‘Hurşut-şiddet yan yana olamaz’
Teknik Direktör Fuat Çapa, idman sırasında ikili arasında bir sözlü tartışmanın yaşandığını ancak büyümeden kapandığını ifade ederek şöyle konuştu.
“Kapı kırılması, kavga gibi şeyler bu kulüpte olmaz. Ben hem Hurşut’u, hem de Mehmet Sedef’i yakından tanıyorum. İkisi de kavga edecek yapıda değiller. Hurşut ile ilgili olarak şiddetten yana en ufak bir şeyden söz edemezsiniz. İkisi, birlikte yemeğe giden, dışarıda da çok iyi anlaşan oyuncular. Olmayan bir şeyi, nasıl olmuş gibi gösterebilirsiniz.”

Onuk: ‘Kavga olsa gerekeni yapardık’

Genel Menajer Cem Onuk, iddia edildiği şekilde bir olayın yaşanmadığını vurgulayıp, “Antrenmanda, ikili arasında sert girme konusunda yaşanan bir sözlü atışma var. Eğer, böyle bir kavga olsa, oyuncu hastanelik edilse, kulüp olarak kayıtsız kalabilir miyiz. Kadro dışı bırakırız, farklı cezalar veririz. Bizim tarafımızda böyle bir gelişme de yok. Gerçeği yansıtmayan bir haber. Eğer, iyi bir gazetecilik yapmak istiyorlarsa, gidip hangi hastane ise oradan sözkonusu olaya ilişkin raporu alsınlar.”

Safi: ‘Her takımda olacak şeyler’

Yönetici Enis Safi, idman sırasında Hurşut’un, Mehmet Sedef’e yönelik ‘Dışarıda görüşürüz’ şeklinde bir sözü olduğunu, ancak sonrasında ne dışarıda görüşüldüğünü ne de kavganın olduğunu dile getirip, “30 tane oyuncunun olduğu yerde bu tür şeylerin olması normal. Her takımda bunlar yaşanıyor. Kavga, dayak söz konusu değil” diye konuştu.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Ankara haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Ankara ilinden BEŞTEPE’Yİ KARIŞTIRAN İDDİA hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 14 Eylül 2012 tarihinde saat 02 32’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça BEŞTEPE’Yİ KARIŞTIRAN İDDİA haberi güncellenecektir.


  ANKARA YOL DURUMU
  Ankara1 DERECE
  Yol durumu »
  ANKARA NAMAZ VAKİTLERİ
  24 Eylül 2017, Pazar
  • İmsak
   04:51
  • Guneş
   06:30
  • Öğle
   12:52
  • İkindi
   16:16
  • Akşam
   18:51
  • Yatsı
   20:19
  Diğer iller için Namaz Vakitleri »
  Sayfa Başı