ANKARA HABERLERİ

Beştepe ve satranç

Özgür Şahiner
19.04.2016 - 14:37Son Güncelleme :

Başkan İlhan Cavcav, sağlığına kavuşup yeniden sahalara döndü. Dönüşüyle birlikte topa öyle sert girdi ki yine gündemi belirledi. Allah, sağlıklı ve uzun ömür versin. Kendisi, Türk futbolunun en renkli isimlerinden ve her sözü yeni bir tartışma başlatıyor. Dilinin kemiği yok. Mesajları sert veriyor. Kırılan, üzülen, incinen olur mu hiç düşünmüyor. Bana kalırsa, bunları kasıtlı yapıyor...

Özgür Şahiner

Son demeciyle yeni bir tartışmanın fitilini yaktı. Üzerinde durulmasını, düşünülmesini özellikle istiyor. En başta da Gençlerbirliği’nin mevcut yöneticilerinin, mesajı almasını bekliyor. Farklı bir strateji izliyor.

Yoksa durduk yere, şu anda Futbol Federasyonu yönetim kurul üyesi olan, Ankaragücü’nde geçmiş dönemlerde yöneticilik yapan, Fenerbahçe’nin eski başkan vekili Nihat Özdemir’e, kendisinden sonra Gençlerbirliği’ne başkanlık yapması teklifinde bulunur muydu ? Bu sözleri ile Beştepe’de yeni bir yapılanmaya gideceğinin sinyalini verip, herkes her şeye hazırlıklı olsun demeye getirdi.
Ancak çıkış noktası en ağır eleştiriyi fazlasıyla hak ediyor...

KULÜP AİLE ŞİRKETİ DEĞİL

Eğer, 100. yaşını kutlamaya hazırlanan bu camia, kendi içinden bir başkan adayı çıkaramayacaksa, yazıklar olsun. Sayın Cavcav, bu yaklaşımı ile camiaya saygısızlık ediyor. Yönetimdeki mevcut isimleri bir kalemde silerken, kulübü yönetmeye talip olacakları da kenara atıyor. Benim için hepiniz, ‘yok hükmündesiniz’ demek istiyor.  Sayın Cavcav, Gençlerbirliği’ne 38 yılını vermiş, çok büyük değer kattığı kulübü, ekonomik anlamda herkesin örnek gösterdiği bir hale getirmiş ve adı Gençlerbirliği ile özdeşleşmiş durumda. Bunlara kimse itiraz etmiyor, hak ettiği değeri de fazlası ile veriyor. Ancak sayın Cavcav, şunu unutmasın ki kendisi bu kulübün sahibi değil. Kulüp de kendisinin aile şirketi değil. Ben ne dersem o olur, her şeyi ben bilirim anlayışı, kulübü, bugün geldiği noktadan bir adım öteye taşımaz. Kulüp, genel kurul kararı alır, adaylar ortaya çıkar. Başkan Cavcav da istediği adayı destekleyebilir. Bunu, açıkça deklare edebilir Bunda bir sorun yok. Ancak, dışarıdan bir isme ‘Genel kurul yapayım. Bu kulübe gel sen başkan ol’ demek, kulübün; tarihini, değerlerini, kulübe hizmet etmiş ve etmek isteyen isimleri, kulübün delegesini, taraftarını yok saymak, ben sizin yerinize her şeyi düşünür, sizin yerinize her şeyi yaparım demektir.

TEPKİ GÖSTEREN BİLE YOK

Başkanın, sarf ettiği ‘Kulübe sahip çıkanlar oluyor. Onları tanıyorum. Onlara kulüp değil, 1 tane futbolcuyu dahi teslim etmem mümkün değil’ sözleri aslında bir çok şeyi anlatıyor. Eğer, kulübe sahip çıkmak isteyenler, mevcut yönetimin içindeki ekipte ise ve Cavcav onlara güvenmediğini açıkça belirtiyorsa, şuan ki isimlerin, orada bir dakika durmaması ve hemen istifa etmesi gerekir. Yok eğer, dışarıdan birileri kulübe sahip çıkmaya çalışıyor ve içeridekiler bunu sadece izliyorsa, aynı yöneticiler yine bir dakika beklemeden, hemen görevi bırakmalıdır. Ama nerde... Tepki gösteren bile yok. Zaten, Cavcav, İbrahim Üzülmez’i takımın başına getirdiği dönemde, danıştığı yöneticilerden onay çıkmadığını, kendi bildiğini yapıp, genç hocaya görev verdiğini açıkça ortaya koyup, yöneticileri taca çıkarmıyor mu ? Kısacası Cavcav, satrançtaki gibi hamlelerini yapıyor. Tek farkla, oyunu kendi belirlediği kurallar içinde oynamaya devam ediyor.

Yasal Bilgilendirme

Ankara haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Ankara ilinden Beştepe ve satranç hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 19 Nisan 2016 tarihinde saat 14 37’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Beştepe ve satranç haberi güncellenecektir.


  ANKARA YOL DURUMU
  Ankara1 DERECE
  Yol durumu »
  ANKARA NAMAZ VAKİTLERİ
  22 Ekim 2017, Pazar
  • İmsak
   05:20
  • Guneş
   06:59
  • Öğle
   12:44
  • İkindi
   15:44
  • Akşam
   18:08
  • Yatsı
   19:35
  Diğer iller için Namaz Vakitleri »
  Sayfa Başı