« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Bestekar Teoman Alpay öldü

Çanakkaleli ünlü bestekar Teoman Alpay, tedavi gördüğü SSK Hastanesi'nde yaşamını yitirdi. ‘Samanyolu’, ‘Kadınım’, ‘Gökyüzünde yalnız gezen yıldızlar’, ‘At kadehi elinden’, ‘Nasıl geçti habersiz’ gibi onlarca bestesi bulunan Teoman Alpay'ın ölümü büyük üzüntü yarattı. Teoman Alpay'ın 14 Şubat Pazartesi günü Necippaşa Camii'nde öğleyin kılınacak cenaze namazının ardından Çanakkale Şehir Mezarlığı'nda toprağa verileceği belirtildi.

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME

72 yaşındaki ünlü bestekar Teoman Alpay, 24 Ocak günü, şeker hastalığı nedeniyle kangren olan sağ ayağındaki rahatsızlık nedeniyle Çanakkale SSK Hsatanesi'ne kaldırıldı. Alpay'ın doktoru Ortepedi Uzmanı Op. Dr. Fatih Şahinoğlu, sanatçının gecikmeli olarak hastaneye gelmesi nedeniyle kangren olan sağ ayağının bilek hizasından kesilmesine karar verdi. Ünlü bestekar 25 Ocak Salı günü aynı hastanede ameliyat edilerek ayağı kesildi.
Ameliyattan sonra onlarca ziyaretçi kabul eden Teoman Alpay'ı son olarak iki günlük Çanakkale gezisi nedeniyle Başbakan Yardımcısı Devlet Bakanı Abdüllatif Şener ve Çanakale Valisi Süleyman Kamçı da ziyaret etti.

Alpay, ayağı kesildikten sonra gelişen solunum yetmezliği nedeniyle 10 Şubat günü yoğum bakım servisinde tedavi altına alındı. Alpay, dün gece saat 23.41'de solunum yetmezliği nedeniyle yaşamını yitirdi.

 


Bunları da Beğenebilirsiniz